jak ušetřit na dovolené

Chystáte se na dovolenou, ale děsí vás její rozpočet? Představíme vám několik tipů, jak na dovolené ušetřit a jak na to, aby vás dovolená nezruinovala. Pojďme na to!

1. Cestujte mimo sezónu

Pokud srovnáte ceny ubytování mezi měsícem srpen a listopad, uvidíte znatelný rozdíl. Využijte toho a dovolenou si naplánujte mimo sezónní měsíce. Počasí v mnoha destinacích je stejné jak na podzim tak v létě.

2. Zaměřte se na místa s příznivými směnovými kurzy

To znamená, že měna země, kam máte namířeno by měla být slabší vůči české koruně. Podívejte se na země, které zažívají momentální politickou nebo hospodářskou nestabilitu, což je podmínka, která často snižuje tlak na měnové hodnoty. Myslíte si, že je to banalita? Omyl, můžete tak ušetřit až 30 procent.

3. Cestujte mimo sezónu

Pokud srovnáte ceny ubytování mezi měsícem srpnem a listopadem, uvidíte znatelný rozdíl. Využijte toho a dovolenou si naplánujte mimo sezónní měsíce. Počasí v mnoha destinacích je stejné na podzim jako v létě.

4. Nastavte si emailové newslettery

Díky nim nepřijdete o žádnou výhodnou nabídku. Nastavte si vyhledávač na určitý cíl, zaregistrujte se na levný letový informační bulletin, který má na starosti velmi zlevněné lety do různých destinací. Pokud využíváte služby cestovních kanceláří, i ty lákají mnohdy výhodnými zájezdy. Stačí si jen nastavit upozornění.

5. Využívejte cashback!

Víte, co je cashback? Je to vrácení určitého procenta peněz z nákupu zákazníkovi. Tajemství spočívá v internetových stránkách nebo v prohlížečích, které jsou partnerem rezervačních stránek. Například server Tipli.cz nabízí jak cashback, tak i slevové kupony – zarezervujete si ubytování, na které získáte určitou slevu a posléze vám část peněz díky cashbacku vrátí na účet.

6. Na oběd do restaurace, na večeři do supermarketu

Není to tak hrozné, jak se to čte. Většina restaurací má oběd levnější než večeři. A pokud chcete využít restauračních služeb, tak proč ne zrovna na oběd.

7. Vyjednávejte

Vyjednávat můžete i cenu pokoje na hotelu nebo penzionu. V dnešní době jsou moderní portály, kde najdete všechna ubytování a zrovna si je můžete rezervovat Avšak takový osobní telefon pro rezervaci je mnohdy lepší než rezervační portál. Ceny ubytování jsou kolikrát výrazně levnější než na internetu.

8. Nebojte se ubytoven

Jste typ člověka, co má rád společnost? Tak využijte pohostinnosti soukromých ubytoven a hostelů, nejenom že poznáte nové lidi, možná přátele, ale díky těmto provozovnám ušetříte peníze. Navíc, dnešní ubytovny se už nedají srovnat s těmi z minulosti.

9. Vyměňte si domy

Zdá se vám to jako nesmysl? Ba ne, už i tahle služba je v dnešní době moderní. Jednoduše se zaregistrujete na platformě, která tuto službu nabízí, vy nabídnete váš dům k výměně a rovnou si vyberete destinaci a dům, který budete během vaší dovolené používat vy.

10. Vlastní kuchyně

Víte, že nejvíce peněz na dovolené utratí člověk za jídlo? Jakpak by ne, ceny některých restaurací jsou šílené. Proto se dívejte po ubytování, které nabízí vlastní kuchyňský koutek, kde si v klidu můžete uvařit oběd i večeři.

Tak co, už se na dovolenou těšíte? Věříme, že si naše rady vezmete k srdci a dovolenou si užijete na sto procent.