3 originální nápady, jak si vyrobit magnetky na lednici

Jste vášnivý sběratel zajímavých předmětů nebo suvenýrů z cest? Vyrobte si origo magnetky z pivních zátek, turistických známek nebo třeba z vidličky. Inspirujte se 3 nápady s návody, jak na to. Ozdobte si byt a překvapte přátele.

1) Zátková magnetka na lednici

Zátková magnetka na lednici

Nashromážděte si z dovolených pár zátek od piva či limonád a vyrobte si z nich pěkné magnetky na nástěnku nebo ledničku. Jak na to? Vystřihněte třeba kousek mapy místa, odkud zátku máte nebo si na papír vytiskněte zmenšené fotografie oblíbených lokalit z cest a přilepte je dovnitř zátky. Vnější stranu pivní zátky očistěte a odmastěte lihem. Nyní přilepte k zátce neodymový kotoučový magnet. Hotovo? Originální magnetický suvenýr je na světě!

Vyzkoušejte i obrácený způsob výroby. Obrázek nalepte na vnější stranu zátky nebo ji pomalujte lakem na nehty. Kotoučový magnet přilepte do vnitřní strany zátky. Záleží na vás, který způsob zvolíte.

2) Magnetky z turistických známek

Magnetky z turistických známek

Sbíráte turistické známky? Ale kam s nimi? V krabici vám nebudou dělat takovou radost jako když je budete mít na očích. Stačí na známku nalepit stejný neodymový magnet jako u prvního nápadu. Ozdobte si turistickými známkami radiátor, kovovou zárubeň dveří nebo trámek. Na magnetické tabuli jimi přicvakněte fotky, pohledy nebo důležité připomínky.

3) Vidličky jako magnetky na vzkazy

Vidličky jako magnetky na vzkazy

Originální magnetky vyrobíte také z vidliček. Možná doma najdete vidličku po babičce nebo máte nějakou schovanou z exotické dovolené. Na zadní stranu rukojeti přilepte neodymový magnet ve tvaru kotouče. Existuje několik typů vidliček i tvarů rukojetí. Podle toho také vyberte vhodnou velikost magnetu, aby na vidličce dobře držel. Co dál? Do hrotu vidličky upevněte nákupní seznam, vzpomínkové kartičky, vstupenky nebo vizitky.

Tip: K lepení magnetů k předmětům použijte univerzální lepidlo UHU Max Repair.

Hodně zábavy při výrobě magnetek!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here