Dřevěný zahradní nábytek je bezesporu nejoblíbenější a nejvyhledávanější alternativou. Chcete-li si na zahradě vytvořit příjemné zázemí například v podobě posezení nebo lenošení u bazénu, pak možná i vy budete zvažovat, jestli se vám investice do dřevěného zahradního nábytku vyplatí. My známe 4 dobré důvody, proč si pořídit dřevěný zahradní nábytek – tak se inspirujte!

Dřevěný zahradní nábytek je investice na dlouhá léta

Prvním důvodem hrajícím dřevěnému zahradnímu nábytku do karet je kvalita. Dřevo je materiál, o kterém je známo, že toho hodně vydrží a při správné péči vám může sloužit klidně i několik let. Dřevěný zahradní nábytek levně nepořídíte – ale počáteční vyšší investice do kvalitního nábytku na zahradu se určitě vyplatí, protože se vám postupem času vrátí i s úroky. Vybírat můžete mezi několika druhy a typy dřeva, které se liší nejen svou strukturou či designem, ale právě i odolností a výdrží. Tak či onak si stojíme za tím, že dřevěný zahradní nábytek je investice na dlouhá léta.

Pestrý výběr a nenáročná údržba

Jako druhý dobrý důvod zmíníme pestrý výběr. Už výše jsme psali o tom, že ať už jde o set zahradního nábytku nebo například zahradní houpačku, vždy lze vybírat z několika druhů dřeva. Mezi levnější alternativy patří nábytek vyrobený z tuzemského dřeva – jako je například smrk nebo borovice. Odolnější jsou masivní druhy dřeva, kam můžeme zařadit například buk nebo dub. Zapomenout určitě nesmíme na akátový zahradní nábytek nebo na stále oblíbenější exotickou variantu v podobě teakového dřeva, které je vysoce kvalitní, hodně odolné a na pohled vypadá velmi pěkně.

Do třetice všeho dobrého zde můžeme vyzdvihnout nenáročnost na údržbu. Dřevěný nábytek toho ke spokojenosti příliš nepotřebuje – vyžaduje si akorát pravidelnou impregnaci a případně kvalitní nátěr, který se postará o prodloužení životnosti. Jakmile dojde ke znečištění, zpravidla si vystačíte s mokrým hadříkem, se kterým nábytek jednoduše otřete.

Pěkný design jako třešnička na dortu

Jako poslední je na místě říci pár slov o designu. Určitě se shodneme na tom, že dřevěný zahradní nábytek opravdu pěkně vypadá a na vaší zahradě se okamžitě stane lákavou ozdobou. Pakliže vám tedy záleží nejen na kvalitě, ale i na lákavém vzhledu, pak rozhodně není nad čím váhat. Zahradní nábytek vám bude dělat jen samou radost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here