S podzimem nastává ideální čas na podpoření našeho imunitního systému. Ten totiž dostaneš chladným počasím, plískanicemi a teplotními výkyvy pořádně na frak,čelit bude muset i zvýšenému náporu virů a bakterii. Není se proto co divit, že je teď oslabený. Jak ho posílit?

Kvalitní spánek

Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek je pro obranyschopnost klíčový. Budete-li spát sedm až devět hodin denně, probudíte se odpočatí, plní elánu, žádná překážka vás neskolí a žádná nemoc si na vás nepřijde. Tělo totiž získá dostatek času na regeneraci a odpočinek.

Pohyb ve zdravém prostředí

Podzim tráví řada z nás v teple domova na gauči. Svou nečinnost si obhajujeme nejrůznějšími výmluvami, nejčastěji ji svádíme na nepříznivé počasí. Přitom pohyb naše tělo potřebuje během celého roku, příznivě působí na naši fyzickou i psychickou kondici. Neznamená to však, že byste museli dlouhé hodiny trávit v posilovně na „mučících“ nástrojích. Dobře se oblékněte a vyrazte třeba na procházku – kombinace pohybové aktivity a čerstvého vzduchu je tím nejlepším, co pro sebe můžete udělat. Budete se cítit skvěle a energie z vás bude přímo sálat.

Probiotika

Posílit je třeba také střevní mikroflóru, zdravá imunita a zdravý zažívací systém jdou totiž ruku v ruce. Ostatně již Hippokrates věděl, že nemoci začínají ve střevě. Správnou funkci podpoří probiotika. Konzumovat je můžete ve formě doplňků stravy, najdete je však i v potravinách. Bohatým zdrojem jsou jogurty, kefíry, podmáslí, tempeh, kysané zelí či kvašené okurky.

Pitný režim

Nezapomínejte na pitný režim, tekutiny totiž pomáhají při detoxikaci a odplavují z těla všechny škodliviny. Vhodná je obyčejná voda, bylinné a zelené čaje, ale také ovocné a zeleninové šťávy, které zároveň fungují jako zásobárna vitamínů, především pak vitaminu C. Šťávy představují ideální způsob, jak do těla dostat pořádnou dávku zdraví. Zapomeňte ale na ty kupované, které obsahují velké množství cukru a konzervačních látek. Připravte si je raději sami pěkně v pohodlí vašeho domova. Na pomoc si vezměte odstředivý odšťavňovač ovoce a zeleniny OS-111 od společnosti Orava, který je vybaven výkonným 1000 W motorem. Důmyslné provedení přístroje zaručí dokonalou separaci šťávy od zbytků ovoce či zeleniny. Extra velký plnicí otvor umožňuje odšťavňování celých plodů bez předkrájení. Jednoduchá však není jen manipulace s ním, ale i jeho údržba. Tak dopřejte si vitaminy nabitou svačinku přesně podle vaší chuti!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here