Ačkoliv si to mnohdy neuvědomujeme, v péči o naši pleť děláme denně hned několik chyb. Ani si neuvědomujeme, jak tyto maličkosti škodí naši pleti! Přečtěte si tento článek a zamyslete se nad tím, zda nemáte některé z těchto zlozvyků. Třeba vám již dlouho komplikují život!

Neodličujeme se

makeup-1802115_960_720

Každý den bychom měli začít očištěním pleti. Na probrání si opláchnout obličej vodou, poté dočistit micelární vodou a až poté nanést krém a make-up. Večer pak opět musíme myslet na naši pleť a před usínáním ji pečlivě vyčistit pomocí přípravků na to určených. Nenechte vaši pleť trpět. Starejte se o ni a ona se vám poté odvděčí. Obzvlášť pokud máte problematickou pleť, je tohle krok, který byste neměly vynechávat. A to i v případě, že se nelíčíte. Přesto se vám přes den usazuje na obličeji prach a jiné nečistoty.

Saháme si přes den neustále na obličej

Kolikrát za den si člověk rukou sáhne na obličej? Nespočetněkrát. A to je špatně! Neustále na něco saháme a poté si nečistoty přendáváme na tak citlivou část našeho těla, jako je obličej. Měly bychom dbát na čistotu naší pleti. Zbavte se tohoto zlozvyku!

Používáme produkty, které nejsou určeny na naši pleť

cosmetics-1367779_960_720

Ne nadarmo jsou na produktech na pleť napsány různé etikety, pro kterou pleť je onen produkt určen. Máš suchou a citlivou pokožku? Pak používej produkty, které jsou pro to určené. Jiné účinky by vám mohli na pleti udělat peklo. Zbytečně by ji například vysušovaly.

Používáme příliš mnoho produktů

beauty-770271_960_720

Méně je někdy více a to platí i u produktů na pleť. Ne vždy je třeba používat denně 10 přípravků. Příliš mnoho chemie nemusí být to pravé pro vaši pleť. Porozhlédnout se můžete i po přírodní kosmetice, u které budete vědět, co si na pleť dáváte.
Pokud si nevíte se svou pletí rady, zeptejte se odborníků. Čas od času by si měl ke kosmetičce zajít každý, případně k dermatoložce. To je investice, která se vyplatí.

Nedopřáváme pokožce dostatek hydratace

Věděly jste, že i mastnou pleť je třeba hydratovat? Neustále používáte přípravky, které pleť vysušují ve snaze zbavit se akné. Ovšem pleť se poté brání a mastí se sama. Hydratace je důležitá pro každý typ pleti. Obzvlášť po létě/v zimě, kdy je naše pleť vysušená ze sluníčka a následného mrazu, je hydratace důležitá. Nepodceňujte ji a pravidelně se mažte. Denní a noční hydratační krémy by pro vás měly být samozřejmostí.

Zdroj fotografií: https://pixabay.com/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here