Trápí vás neustále nevzhledné kruhy pod očima? Skoncujte s nimi jednou provždy! Za kruhy pod očima může většinou příliš tenká pokožka kolem očí, ale značnou roli zde hraje i genetika. Přesto pro vás máme 6 osvědčených rady, které vám v boji s váčky a kruhy pod očima zaručeně pomohou.

1.       Pitný režimmineral-water-1532300_1920

Jestliže se chcete zbavit kruhů pod očima, dbejte zejména na dostatečný příjem tekutin, nejméně dva litry denně. Nejlepší je samozřejmě čistá voda, která vás celkově pročistí, což se pozitivně projeví i na vaší pleti.

2.       Led

Nejjednodušší řešení je zároveň i to nejúčinnější. V případě kruhů pod očima a očních váčků je to led! Stačí, když na oči na chvíli přiložíte kávové čajové lžičky vytažené z mrazničky. Také můžete kostkou ledu přejíždět kolem očí. A v případě nouze vystačíte i se sáčkem mražené zeleniny.

3.       Čajové sáčky

Určitě neslyšíte poprvé o tom, že vyluhované pytlíky čaje jsou osvědčeným prostředkem, který vás kruhů pod očima zbaví. Vychlazené sáčky černého čaje přiložte na oči a nechte několik minut působit.

4.       Salátová okurka

Další klasickou babskou radou je i salátová okurka. Tenká kolečka okurky přitiskněte na oči a nechte chvíli působit. Zároveň můžete dopřát trochu péče celému vašemu obličeji. Přiložte tedy pár plátků i na nos a čelo. Póry se stáhnou a vaše pokožka bude krásně vypnutá a mladistvá.

5.       Korektor

Je možné, žmodel-1525629_1920e po probdělé noci se kruhům pod očima i přes veškerá opatření stejně nevyhne e. V nejhorším případě sáhněte po korektoru, nejlépe v narůžovělé barvě, který veškeré nedostatky dokonale zamaskuje. Následně samozřejmě aplikujte i klasický tělový odstín a jemně vklepejte dostatečně krycí make-up.

6.       Oční krém

O citlivou pokožku kolem očí se však starejte neustále, pravidelně používejte krém, který je na tuto oblast přímo určený a bude ji dostatečně hydratovat a vyživovat. Předejdete tak i předčasnému vzniku vrásek kolem očí. Citlivé oční okolí si zachází šetrné zacházení i během odličování, proto oči nijak přehnaně nedřete ve snaze odstranit poslední zbytky voděodolné řasenky. Raději investujte do kvalitního odličovacího mléka.

Nezapomínejte však, že bez dostatku spánku bude veškerá vaše snaha marná. Snažte se dodržovat pravidelný režim, spěte nejméně osm hodin denně. V kombinaci s vyzkoušenými babskými radami se kruhů pod očima jistě brzy zbavíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here