Spánek je neodmyslitelnou součástí našich životů. Odpočívat potřebujeme nejen my, ale i naše pleť a vlasy. Jako vždy jedno s druhým souvisí. Spánek je zkrátka potřebný pro každou část našeho těla a mysli. Máme pro vás 10 tipů, jak se dnes dokonale vyspat!

Čaj, vínko, sklenička piva

Víte, že vám zaručeně pomůže usnout sklenička piva? Pivo je zdravé, dejte si ho. To samé platí s deci vínkem, nebo bylinkovým čajem. U bylinkových čajů dávejte pozor na složení, některé by vás mohly naopak nabudit a mají na nás stejné účinky jako káva. Vsaďte na heřmánkový čaj, po kterém usnete jak miminko.

Mobil do postele nepatří

Lékaři upozorňují, že mobilní telefony v posteli nejsou vůbec zdravou záležitostí, stejně jako veškerá elektronika. Na mobilu si nastavte budík, vypněte internet, aby vás zbytečně nebudily zprávy na Messengeru a položte jej na noční stolek vedle postele. Uvidíte, že se vám bude usínat mnohem lépe.

Spánek do krásy

Když se zeptáte světových modelek, jaký je jejich recept na krásu, odpoví vám dvě věci. Za prvé – voda a za druhé – spánek. Dostatečný spánek má vliv na vaši pleť i vlasy. Ideální dobou pro spánek je 8 hodin. Správně by měl být den rozdělený na 8 hodin práce, 8 odpočinku, 8 spánku. Pokud máte náročný den a víte, že odpočívat 8 hodin nestihnete, prodlužte si odpočinek alespoň o hodinku.

ec1ed1bcaccd8da355af0338b50c788c

Čerstvý vzduch je důležitý

Na spánek by v místnosti měl být dostatek čerstvého vzduchu a teplota místnosti by neměla přesahovat 18 °C. Přesně tolik je pro správný spánek ideální. Využijte relativně teplého podzimu a nechte si přes noc otevřené okno na ventilačku. Hned se vám bude spát lépe.

Sex

Po celém dnu plného stresu a vynervování potřebujete relax a odreagování. Znáte lepší způsob odreagování, než je sex? My ne. Příjemně se vám bude usínat, druhý den se vám bude příjemně vstávat. Endorfiny dělají své. Dobrou noc.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here