Někdo spí v tričku, jiný nahý. Hodně z nás ale nedá dopustit na klasická pyžama a noční košile. Do které skupiny patříte vy? 

Věhlasný a neméně excentrický módní návrhář Karl Lagerfeld (budiž mu země lehká) prohlásil, že do postele bychom měli uléhat v tom nejlepším oblečení, které máme v šatníku. Pyžama si nejenom v jeho tvorbě, ale i v jeho životě ani neškrtla. I když před mistrovým dílem smekám, následovat jej v tomto směru nehodlám. V zimě tak nadále zůstávám věrná hřejivým pyžamům a v létě chladivým saténovým košilkám. 

V zimě zahřeje, v létě zchladí

A tak by tomu mělo být i dle odborníků. Usínat a spát bychom měli v oblečení v první řadě pohodlném, které nás navíc v zimních měsících, kdy venku mrzne až praští, zahřeje, a v měsících letních, kdy teploty atakují třicítky, zase příjemně zchladí. Buďme ale konkrétní.

Zaměřeno na teplotu

Výběr nočního oblečení proto podřiďte především teplotě v místnosti, v níž spíte. Dáváte-li v zimě přednost vyhřáté ložnici, nepřehřívejte se zároveň i v teplém flanelovém pyžamu a oblečte si spíše noční košili. Pokud ovšem i v zimních měsících upřednostňujete nižší okolní teplotu, předejděte prochlazením naopak hřejivým pyžamem. 

Noční oblečení v létě

S tím, jak se venku otepluje, automaticky odhazujeme veškeré svršky, a to jak ty, které nosíme přes den, tak ty, v nichž spíme. Dámská pyžama tak měníme za saténové noční košilky či šortky s tričkem. Pánové pak svá pánská pyžama zkracují, nebo je jednoduše mění za chladivější materiál. Na titul hit nastávající sezony ale aspirují i pánské noční košile! 

Nakupujte na zdravaloznice.cz

Nabídka trhu je v tomto segmentu naštěstí bohatá. S pestrou nabídkou pyžam, nočních košil různých délek, kraťásků a triček najdete například na e-shopu zdravaloznice.cz. Vybírat je můžete jak podle materiálu, kterému samozřejmě vévodí bavlna v kombinaci s polyesterem, tak i podle barvy či dezénu. Je-li třeba vaším snem usínat s kouzelným sněhulákem na hrudi, máte jedinečnou možnost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here