Většině z nás záleží na tom, jak žijí. I když každý máme odlišný vkus, většinou se rádi obklopujeme hezkými věcmi. Ty pak vytvářejí náš domov. Pokud stojíte na samém počátku, vezměte to od píky.

Domov se začíná rodit už jeho plánováním. Tedy v naší hlavě. Každý asi máme představu o tom, jak by někdy mohlo vypadat naše ideální bydlení. Cesta k jeho realizaci nebývá vždy snadná a mnohdy se neobejde bez kompromisů. Ne všichni zkrátka můžeme mít vilu s výhledem na Bodamské jezero nebo katedrálu svatého Víta. Zbytek ale ovlivnit můžeme.

Obraťte se na architekta

Pokud dům vašich snů ještě nestojí, ale pozemkem již disponujete, obraťte se na architekta. Za jeho služby si sice připlatíte, ale jedině s ním máte záruku, že jednou budete skutečně obývat dům vašich snů. Katalogizované projekty a kvalitní architektura bohužel stále nejdou vždy ruku v ruce. Architekt je pak tím, kdo se postará o to, aby vaší novostavbě nechyběla duše a nezapadla tak v okolní zástavbě víceméně stejných domů.

Využijte služeb interiového designéra

Je-li váš dům už na světě, můžete přistoupit k dalšímu neméně důležitému kroku. Dům bude třeba zařídit, zútulnit, zkrátka z něj učinit domov. Patří-li mezi vaše koníčky interiérový design, můžete se do tohoto kroku pustit sami. A jamile se ocitnete v koncích, vždy vám pomocnou ruku nabízí interierový designer.

Vdechněte svému domu život

Poradí s výběrem nábytku, textilií, barev, materiálů a zasadí se o to, aby vše k sobě ladilo. Kuchyně, obývák i ložnice by dohromady měly vytvořit kompaktní celek. Váš nový dům či byt tak povýší na domov. Ten pravý život mu ale budete muset vdechnout vy. Postarat se o jeho zútulnění, ať již prostřednictvím fotografií, obrázků a suvenýrů z cest. Šanci ve svém novém domově dejte i květinám a zeleni obecně. Okysličují vzduch a některé jej dokonce zbavují toxinů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here