Určitě se shodneme na tom, že jakékoli skvrny – ať už jsou od kávy, vína, trávy nebo třeba rtěnky – nám dokážou pořádně znepříjemnit život. Možná i vám se někdy stalo, že jste si chtěli obléknout oblíbenou halenku nebo nejlepší džíny a během dne jste si je „ozdobili“ nějakou pěknou skvrnou. V tu chvíli jako by se zastavil svět a to zvláště v případě, pokud daná halenka stála nekřesťanské peníze nebo jste kvůli oněm džínám celý den bloumali po obchodech.

Nenechte skvrny vyhrát

Skvrny jsou jednoduše zlo. A je jedno, jestli jsou od kafe nebo rtěnky, jestli je máte na tričku, blůzce nebo džínách. Jedno je jisté: nesmíte je nechat vyhrát. A víte co? Já znám několik tipů, jak můžete nad skvrnami a fleky různorodého původu zvítězit, položit je na lopatky a jasně jim ukázat, kdo je tady pánem. Chcete vědět více?

Až si příště polijete oblečení kafem…

…jednoduše ho namočte a potřete jedlou sodou. Neexistuje totiž lepší recept na kávové skvrnky, nežli právě obyčejná soda, kterou určitě máte doma vždycky po ruce. Důležité ale je jednat co nejrychleji, protože káva je prevít a do vláken se zažere neskutečně rychle.

Když si myslíte, že oblečení polité vínem je ztracené…

…jděte do spíže a vezměte si na pomoc obyčejnou kuchyňskou sůl, která víno z oblečení absorbuje a to pak nenapáchá takovou neplechu. O červeném víně se často říká, že jakmile si s ním polijete oblečení – a stačí i malá kapička na viditelném místě – můžete se s daným kouskem rozloučit, i kdyby vás stál poloviny vaší výplaty. Příště to schválně zkuste podle mě, ovšem jednejte rychle!

Jestli si otřete rtěnku o blůzku…

…nevěšte hned hlavu, nepropadejte panice a nemyslete na ty nejčernější scénáře! I tahle pohroma se dá poměrně hravě a snadno zachránit a to tak, že si vezmete odličovací tamponem a polijete ho čistým alkoholem. Může to být vodka nebo třeba slivovice, zkrátka co budete mít po ruce. Navlhčeným tamponkem poté skvrnu chvilku třete, což by mělo způsobit, že většina rtěnky pustí a o zbytek se postará pračka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here