Pokud jste si pořídili finskou saunu a domníváte se, že saunováním pomáháte svému zdraví, máte pravdu sotva z poloviny. Protože, aby měl pobyt v sauně co největší účinky na vaše zdraví, musíte se po každém saunování nějakým způsobem zchladit.

A jak tvrdí první pravidlo saunování:  sauna bez ochlazovny, to je jako šampaňské bez bublinek.

Proč se ochlazovat?

Již pár minut pobytu v sauně dokonale změní procesy vašeho těla – díky vysoké teplotě srdce rychleji pumpuje krev, rozšíří se cévy a krev se dostává až k povrchu organismu. Teplem se zároveň otevírají póry v kůži a ta začne vylučovat společně s potem toxiny a škodliviny, které se v tělu nashromáždily.

Prudké ochlazení pak způsobí rychlou reakci celého cévního systému, který se opět stáhne. Tím se posiluje imunitní systém, tělo se naučí reagovat na změny teplot. Budete mnohem lépe snášet horké letní měsíce a zároveň studený vzduch v zimě.

Pokud tedy máte domácí wellness, kde je hlavním prvkem finská sauna, neměla by chybět ani ochlazovna.

Ochlazovací bazének je nejlepší řešení

Způsobů jak se ochladit je mnoho. Mezi nejčastější a nejjednodušší řešení patří sprcha nebo ochlazovací vědro. Je to levné a funguje to dokonale.

Princip je takový, že vědro je umístěné nad vaší hlavou a je naplněné ledovou vodou. Z vědra vede provázek, a když za něj zatáhnete, vědro se na kloubu obrátí a ledová voda vás šokově zchladí. Tento způsob je však nevhodný pro ty, kdo se léčí s nějakým kardiovaskulárním onemocněním. Šok po zchlazení má pozitivní vliv i na psychiku.

Pokud pomineme náročnější způsoby zchlazení, jako je skok do čerstvě napadaného sněhu nebo ledová studna plná ledové tříště, zbývá nám ochlazovací bazének.

Malý a prostorově nenáročný bazének plný ledové vody je pro ochlazení naprosto ideální. Díky tomu, že do něj vedou schůdky, můžete se sami rozhodnout, jak hodně se ponoříte – zda si zchladíte jen nohy nebo se do vody potopíte celým tělem.

Zároveň pozvolným vstupem dochází k postupnému ochlazení, což je pro mnoho jedinců příjemnější řešení.

Například ochlazovací bazének Shokki je široký 80 cm, takže je jeho instalace jednoduchá i pokud máte již hotové dveře. Je vyroben z odolného kompozitu a vydrží toho opravdu hodně. Díky termoizolačnímu krytu lze zajistit stálou teplotu vody a při venkovní instalaci zamrznutí vody.

Přijďte si bazének prohlédnout a vyzkoušet do našeho wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi. Kromě něj uvidíte i několik druhů finských saun, infrasaun, vířivek a mnoho dalšího.

www.wellness-vision.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here