Mít útulný byt a cítit se v bezpečí, to je sen každého z nás. Ale jen někteří z nás myslí na to, že v životě se stávají nejen domácí havárie, ale vlivem počasí i přírodní katastrofy, které mohou náš domov totálně zdevastovat. V Česku nemá polovina vlastníků nemovitosti pojištěnou nemovitost a domácnost vůbec, případně má svou nemovitost podpojištěnou vlivem rostoucích cen. Jak pojistit váš byt, abyste se mohli cítit opravdu bezpečně?

Pojistěte se správně

pojištěním bytu a domácnosti rozhodně neotálejte a pojistěte se okamžitě po koupi. Současně si vyberte správný produkt. Zní to sice jako banální rada, ale v případě nemovitostí dochází často k záměnám pojištění domácnosti za pojištění nemovitosti a naopak. Pojištění domácnosti se totiž týká veškerého vnitřního vybavení včetně nábytku, elektroniky, spotřebičů, sportovního vybavení, ale také oblečení nebo cenností. Oproti tomu pojištění nemovitosti se vztahuje na samotnou stavbu a pevné součásti bez vnitřního vybavení.

Bez rizika podpojištění

Nejen v souvislosti s rychle rostoucími cenami nemovitostí je dobré se pojistit na reálnou pojistnou částku. V ní by měla být zohledněna hodnota majetku tak, aby v případě totální škody byla možnost pořízení např. obdobného bytu v dané lokalitě. Pojistná částka pro domácnost je možné naopak stanovit paušálně podle m² obytné plochy, tím se vyhnete riziku podpojištění i složitému oceňování všeho majetku a vybavení. Veškeré propočty lze samozřejmě propočítat online na kalkulačce pojištění domácnosti, kde můžete rovnou i smlouvu uzavřít.

S nonstop asistenční službou

Kvalitní pojištění domácnosti nabízí také v ceně pojištění odpovědnosti v běžném životě, což se vám bude hodit nejen při nehodách v bytě, ale třeba i při sportu, kdy někoho nechtěně zraníte nebo někomu poškodíte vybavení. Kromě toho je v rámci pojištění také nonstop asistenční služba, která přijímá škodné události, ale také poskytne pomoc a podporu v nouzových situacích, kdy akutně potřebujete instalatéra, plynaře nebo zámečníka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here