Bílá košile 21. století

Bílá halenka a konkrétně košile, je stále neopomenutelnou součástí šatníku každé ženy. Tento základní nadčasový kousek lze nazvat módním evergreenem a nosí se léta a nosit se léta i bude. Bílá košile neustále putuje historií dámské módy bez úhony a v žádném případě se ji nechystá opustit.

aV každé době a to i dnes platí, že i když máte šatník nacpaný k prasknutí, po bílé košili lze sáhnout vždy. Bílá košile, nebo alespoň dámská bílá halenka, je základní kostrou šatníku a nesmí v něm chybět. Je dobré jich mít v šatníku hned několik a vyplatí se mít kromě těch klasických a nažehlených košil i pár kousků z nemačkavých materiálů. Nebudeme pak končit utahaní v noci s kupou nevyžehleného prádla a žehličkou v ruce.

Nemačkavé košile a halenky se ale hodí i na cesty, kdy z kufru vytahujete kousek, který se dá ihned obléknout. Bílá košile nebo halenka je vždy řešením co si obléct v momentě, kdy spěcháte, nebo si nevíte rady. Pak se vám nestane, že budete zmateně a ve stresu běhat po bytě, když se těsně před odchodem z domu polijete kávou a na vymýšlení nové módní kreace již nemáte čas. Bílé halenky ve vašem šatníku však vůbec nejsou z nouze ctnost nebo kompromis. Bílá košile je známkou šarmu, elegance a vytříbeného vkusu. Neexistuje na světě žena, které by bílá halenka či košile z límečkem neslušela.

Džínsy pozvedne bílá košile

Nepokládejte džínsy za základní prvek šatníku a nepostradatelný kousek, který ženu zařazuje mezi módní ikony. Lze se na ně spíše koukat jako na pracovní oblečení, a tak byly i původně myšleny. Rifle bohužel často nosíme dnes a denně, mnohdy tam, kam se ale vůbec nehodí a degradujeme naši ženskost, etiku i dress code.a

Pokud chceme posunout naše džínsy o pár levelů výše a nechce se nám nic vymýšlet a měnit, sáhněme po bílé košili a nastane úžasný efekt. I ta naprosto obyčejná, jednoduchá bavlněná bílá košile dokáže džínsům vrátit eleganci, dodat šmrnc i sexappeal. Učiní z nich tak i oblečení vhodné do kanceláře, na večeři s přáteli nebo na důležitější schůzku. Pokud si navíc dodáte odvahy a sáhnete po extravagantním střihu košile, váš outfit v podobě riflí a halenky pozvednete ještě o kus výš.

Košile nebo elegantní halenka

Vsaďte na originalitu a rafinované střihy. Letí asymetrie, průstřihy, modely s obráceným zapínáním na zádech, šikmé a boční zapínání, zavinovačky, zipy a extravagance. Můžete také volit volány, vodu ve výstřihu, prodloužení zvané peplum nebo carmen ramena. Vrací se i výšivky, folklórní zdobení či košile doplněné o dlouhé a krátké vesty.

Pokud jste si mílé dámy ještě na bílou nadčasovou barvu nezvykly a halenky a košile vám v šatníku chybí, začněte zlehka klasickými střihy. Časem si je zamilujete a zvyknete si na jejich jednoduchou eleganci tak, že je budete nosit nejraději. Stanou se nedílnou naprosto nestárnoucí klasikou ve vašem šatníku.

Business i malé večerní

Máte-li hluboko do kapsy, nebo jednoduše nechcete utrácet a při tom potřebujete zlepšit svůj šatník, začněte tím, že jej doplníte alespoň o dvě až tři bílé košile. Univerzální bílá košile se hodí do zaměstnání, na pracovní pohovor, do školy na zkoušku, na obchodní schůzku, formální i neformální setkání. Bílá košile nikdy nic nezkazí. Lze ji perfektně kombinovat s černou sukní i černými kalhotami, ale i s jakoukoliv jinou barvou, vzorem i materiálem. Na formální příležitostí je černá sázkou na jistotu, včetně jednobarevných spodních dílů v tmavší nebo barvě nebo pastelové barvě.

Bílá košile není nudná

Díky nepřebernému množství střihů a variací dokáže bílá halenka vypadat tisíckrát jinak a anikdy vás neomrzí. Sladěná s kraťasy, s minisukní nebo vzorovanou sukní se bílá košile či halenka v mžiku  promění na volnočasový nebo sportovní outfit. Nejdete-li na společenskou akci s dámským motýlkem, nenoste ji upjatě sepnutou až ke krku, nechte ji volně ze sukně či z kalhot nebo na břichu převažte do uzlu.

Pro elegantnější vzhled a společenské akce používejte barevné šátky, ozdobte ji korály či náhrdelníkem nebo kombinujte s elegantní vestou nebo dámským sakem. Styl mění bílá košile i halenka díky kombinaci, kterou zvolíte. Záleží na spodním dílu a doplňcích. Své ale udělají i boty. Jinak vypadají podpatky a jinak tenisky či balerínky. Prostě experimentujte, s bílou košilí to jde snadno.

Zapomeňte na bílou podprsenku

Pod bílou košili nepatří bílá podprsenka, vždy volte tělovou úplně hladkou, neboli nude, která není vidět. O tmavé, vzorované nebo až černé podprsence se ani raději nebudeme rozepisovat. Nehodí se ani různé krajkové materiály. Bílá halenka vždy musí působit celistvě a nerušeně. A i bílá podprsenka prosvítá a dokáže zkazit celková dojem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here