Podzim je plném proudu a nízké, téměř už zimní teploty, vystrkují růžky. S takovým počasím samozřejmě přišla také podrazácká chřipka, které se na podzim téměř nikdo nevyhne. Chřipku rozhodně nepřecházejte, chyťte ji ještě v začátcích a předejdete vysokým teplotám a jiným zdravotním obtížím. Jak na to?

Odpočinek a nohy v teple

Říkáte si, jak ovlivní odpočinek naše zdraví? Pravdou je, že odpočinek je pro naše zdraví klíčový. Za celý den, kdy jste se stresovali, nervovali a rozčilovali, protože jste v práci neměli ten nejlepší den, je vaše tělo vyčerpané. Potřebuje, abyste odpočívali, nebo nejlépe spali a vaše tělo se hodilo do režimu „odpočinek“. Vy i vaše tělo tak naberete síly na další den plný nástrah, nejen v podobě pracovních úkolů, ale také v podobě bakterií a virů, kterých je kolem vás nespočet.

Dostatek vitaminu C

Preventivně pijte rozpustný vitamin C, nebo jezte ovoce, které tento vitamín obsahuje. Vaše tělo bude mít tohoto vitamínu, který je pro boj s chřipkou nepostradatelný, dostatek.

a4307498c72b46eb5a9962e44bf84040

První pomoc při bolestech v krku

První známky chřipky se ve většině případech projevuje bolestí v krku. Než poběžíte do lékárny, kde necháte stovky korun za léky, které slibují okamžitou pomoc při bolestech v krku, vyzkoušejte babské rady na mučivou bolest krku. Takovou babskou radou je sůl. Smíchejte sůl s vodou a vodu kloktejte, takto postupujte 2 – 3x denně, uvidíte, že vám tento trik pomůže mnohem více, než drahé léky z lékárny.

Ovoce, ovoce, ovoce

Samozřejmě nezapomeňte na ovoce. Pomeranče, mandarinky, grepy, nebo pomelo? Záleží, co máte nejraději. Nejvhodnější je ovoce kombinovat. Každý den byste měli sníst alespoň jeden druh ovoce. Více totiž nemá cenu. Tělo vitamíny sice zpracuje, vezme si jich ale jen tolik, kolik potřebuje. Zbytek vyloučí.

Horká polévka

Silný vývar je řešení na vše. Nejen, že vás horká polévka dokonale zahřeje. Pára, která se z polévky vypařuje vám navíc uvolní horní dýchací cesty a krásně vám uvolní rýmu. S přidáním zeleniny do polévky navíc získáte navíc i mnoho vitamínů.

Foto: Pinterest.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here