Sedavé zaměstnání pohybovému aparátu rozhodně neprospívá. Pokud navíc sedíte na špatně zvolené židli, zaděláváte si na poměrně nepříjemné zdravotní problémy. Bolí vás páteř? Často pociťujete i oteklé nohy? V takovém případě je nezbytné zamyslet se nad tím, na čem vůbec sedíte. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat židli nejen do své kanceláře, ale i domů k počítači.

Bolesti zad v mnoha případech způsobují špatné držení těla, nesprávně zvolená kancelářská židle a nedostatek pohybu. I při sedavém zaměstnání je velice důležité alespoň každou hodinu se protáhnout a projít se po místnosti. Pořiďte si navíc takovou židli, která vám pomůže palčivé bolesti bederní části či krční páteře eliminovat.

Čeho se držet při výběru kancelářské židle?

V podstatě nezáleží na tom, jestli vybíráte kancelářské židle do administrativní budovy, nebo do domácího prostředí, i tak byste se měli držet několika klíčových faktorů. Často bývá rozhodující cena, ovšem nemělo by tomu tak být. Určitě si položte i následující otázky:

  • Pro koho je konferenční židle určena?
  • Jak moc ji plánujete využívat?
  • Jaké možnosti nastavení židle nabízí?
  • V jakém prostoru bude sloužit?
  • Jak by měla židle vypadat?
  • Jakou maximální částku jste ochotni do kancelářské židle investovat?

Stejně tak je důležité vybírat i dětské židle k psacím stolům pro své ratolesti. Přece nechcete, aby se dítě u psaní úkolů zbytečně hrbilo a zatěžovalo svá záda.

Tělesné proporce uživatele

U každé kancelářské židle je uvedena maximální nosnost, kterou byste neměli překročit. Pokud vážíte více, než je na židli uvedeno, určitě si ji nekupujte, neboť by vám neposloužila tak, jak by měla. Vyšší osoby by měly rozhodně sáhnout po židli s vyšším opěrákem. Dítě zase potřebuje takovou variantu, která s ním poroste.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here