Celá Česká republika a mnoho dalších zemí je nyní v karanténě kvůli pandemii koronavirem. Co v takové karanténě dělat a jak to vše zvládnout? To vše se dozvíte níže.

Nezapomínejte na pohyb

Pohyb výrazně ovlivňuje naši imunitu, proto bychom na něj neměli zapomínat ani v karanténě. Můžete vyrazit na procházku do přírody, zacvičit si jógu nebo si dát do těla u domácího workoutu. Inspiraci najdete na Youtube nebo na internetu, stačí zadat trénink na doma a vybrat si ten vhodný pro vás.

Vzdělávejte se

Využijte čas v karanténě na vzdělání. Můžete začít číst knihy, které by měly být vzdělávací. Poslouchat videa, která vás opět nějakým způsobem vzdělají nebo vám předají důležité a inspirativní informace. Pokud bylo vašim snem naučení se cizího jazyka, teď je ta doba, kdy můžete začít.

To, že na něco nemáte čas, nyní neplatí.

Seriály a filmy

Kromě pohybu a vzdělávání se, můžete také čas využít na odpočinek. Při odpočinku můžete shlédnout film či seriál. Oblíbený je nyní Netflix, kde najdete spoustu seriálů a filmů, které mají nově také české titulky. Dále můžete využívat služeb HBO go.

Rodina

Čas, který jsme díky karanténě dostali, využijte také na čas s rodinou.

Udělejte si rodinný večer, zahrajte si společenskou hru nebo si jen tak povídejte. Můžete si uvařit večeři, kterou si společně sníte a poté si pustíte film. Na rodinu často v uspěchané době nemáme čas, proto ho teď využijte.

Sny

Více volného času můžete také využít na své sny.

Bylo vaším snem naučit se kreslit? Objednejte si malířské potřeby a začněte. Pokud jste vždy snili o cestování, připravte si plány na následující roky včetně cesty, jak si na cestování vyděláte. Můžete také naplánovat nové podnikání. Začít psát články. Pustit se do psaní knihy. Začít natáčet videa na Youtube nebo se připojit k firmám, které jsou na principu multilevelového merketingu, nestojí vás žádné investice a většinu z nich můžete vykonávat z pohodlí domova.

Možností je nepřeberné množství. Proto neklesejte na mysli a netravte čas jen u sociálních sítí a aktualizování novinek. To vám nijak nepomůže. Důležitá je také psychická pohoda, kterou vám novinky s rostoucím počtem obětí nepřidají. Snažte se tedy soustředit se i na jiné činnosti, zaměstnat ruce, ale také mozek a přijít tak na jiné myšlenky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here