Léto je za rohem a vy byste chtěli být konečně ve formě? Kolikrát jste si řekli, že od zítra začnete cvičit a vyhodíte všechny ukryté sladkosti? Jestli chcete mít krásnou a zdravou postavu, začít musíte hned teď! Ne večer, ne po tomto dortík, ne zítra.

Takže rychle vytáhněte to nové oblečení do fitka, nerozbalené tenisky a super sportovní podprsenku z výprodeje a začněte cvičit!
Fitko s rouškou asi není pro každého, a proto vám přinášíme tipy na cvičení, které zvládnete i sami.

Nebudete potřebovat nic, jen odhodlání, dostatek prostoru a hlavně výdrž. Nikdy není pozdě na to, abyste začali cvičit a změnili svůj život. Příkladem je skvělá Valerie z blogu Girl Who Lifts, která si touto přeměnou sama prošla a vy si o ní můžete přečíst v článku JÁ vs JÁ. Jestli vás zajímá její život, pak mrkněte i na její Instagram @ValerieTkadlcik.

Nyní se podívejme na jednoduché cviky, které zvládnete i v obývacím pokoji, v zahradě či na balkoně.

Zpevnění břicha

Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a překříženými rukami na hrudníku. Stažením břišních svalů zvedněte horní polovinu těla tak, aby se lopatky nedotýkaly země. Pak se vraťte zpět na zem.

Posilování rukou

Postavte se pevně s činkami v rukou vedle těla. Z připažení pomalým pohybem přesuňte činky do upažení a následně pomalým a pevným pohybem vraťte ruky do počáteční polohy.

Pokud máte doma menší dítě, pak si můžete zacvičit i s ním a využit tak jeho hmotnost!

Cvičení s dětmi:

Cviky na zpevnění nohou

Zkuste dřepy s dítětem na rukou nebo na zádech. Ujistěte se, že se pevně drží a vy jste také v pevné poloze.

Zpevnění břicha a páteře

Lehněte si na záda a dítě si posaďte na nárty nebo lýtka. Zpevněte tělo a pomalým, jistým pohybem zvedejte trup do sedu.

Kliky s dítětem

Dejte se do polohy, v jaké začínáte dělat kliky a na záda si posaďte dítě. Začněte dělat kliky, pozor na rovnováhu a správný dech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here