Detoxikace plic, nejen pro kuřáky

Každý kuřák to zná. Závislost je těžké překonat a dechové potíže se stupňují. Navíc kouření cigaret a zahleněné plíce velmi ztrpčují průběh jakékoliv nemoci v podobě rýmy, infekce dýchacích cest, nachlazení, virózy či chřipky. Kouření plíce nenávratně poškozuje a nejlepším řešením by bylo s ním navždy přestat.

Pokud již žádné léky nepomáhají a nemoci se často opakují, přichází na řadu důsledný proces detoxikace celého organismu a zejména tedy plic v co největším rozsahu. Lze jej zvládnout čistě na přírodní bázi. Poradíme vám způsob, který vaše plíce zbaví velkých nánosů z vašich plic, které se tam neustále kumulují. Později totiž při neustálém zatěžování plic hrozí nemoci jako rakovina nebo nepříjemně se projevující chronická obstrukční nemoc plic, vyznačující se dechovou nedostatečností.

Tento způsob očisty plic je ale vhodný pro všechny, u kterých se zmíněné nemoci dýchacích cest vyskytují a hojně opakují. Jestliže nedokážete s kouřením sekurkumaknout jednou pro vždy, výrazně jej omezte a to alespoň po dobu detoxikace. V době provozování popsané očistné kúry snižte spotřebu vámi vykouřených cigaret na vaše historické minimum. Třeba pak přestanete úplně. Následující popsaná kúra vám pomůže alespoň zmírnit napáchané škody z vykouřených cigaret za dobu vaší kuřácké závislosti.

Jak účinně detoxikovat a pročistit plíce

Tento přírodní recept očistí vaše plíce od dehtu i nikotinu a pomůže vám se tak vyhnout dalším potížím. Potřebujete k jeho namíchání pouze 5 surovin a postup přípravy je velmi jednoduchý.

zazvor-2Použijte alespoň 3 cm kořenu čerstvého zázvoru, který očistíte od slupky a nastrouháte pomocí struhadla, 2 čajové lžičky drceného prášku Kurkumy, 400 g nakrájené cibule, pokud nutně potřebujete cukr, tak 100 až 200 g cukru podle vaší chuti a jeden litr vody.

Vodu dejte do hrnce, přiveďte ji k bodu varu a přidejte také cukr, pokud jste se rozhodli jej použít. Jestliže chcete zvolit možnost slazení medem, přidejte jej až po mírném vychladnutí připraveného elixíru, abyste nepřišli o jeho obsažené prospěšné látky. Přidejte do vody nastrouhané množství zázvoru a pokrájenou cibuli i Kurkumu. Tím se na chvilku utlumí doba varu. Přiveďte vodu tedy znovu do varu, na chvilku ztlumte oheň a povařte tak dlouho, až se odpaří asi 1/3 vody.cibule

Jakmile se voda vyvaří, lektvar vypněte, odstavte a nechte vychladnout. Pak pomocí síta i nálevky lektvar sceďte a použijte ještě filtr nebo gázu či plátno, které zachytí i kurkumu. Detoxikační přírodní nápoj dejte do skleněné uzavíratelné sklenice a uchovávejte v ledničce.

Užívání a způsob účinku

Užívejte tuto medicínu dvakrát denně v množství dvou polévkových lžic. Denní dávka je tedy 4 polévkové lžíce denně rozdělené do dvou dávek. První dávku si dejte nejlépe ráno nalačno před snídaní, pokud to snesete, je to nejlepší způsob na detoxikaci plic. Druhou dávku pak zařaďte večer po večeři.

Zázvor ve vašem organismu předchází nahromaděnému hlenu ve vašich plicích a zároveň výrazně podporuje jeho uvolňování ven z vašich plic i těla. Kurkuma sebou nese výrazné antibakteriální, antivirální, protizánětlivé účinky a velmi výrazně působí proti zánětům v organismu. Dokáže velmi účinně pročisťovat naši krev a ta právě z našich plic odvádí veškeré toxiny. Cibule je známá svými preventivními schopnostmi předcházení onemocnění dýchacích cest, dutin a má také výrazné protirakovinné účinky.

Další potraviny na pročistění plic kuřáků

Brokolice obsahuje vysoké množství vitaminu B5 a C, chrání plíce od toxinů a snižuje riziko vzniku rakoviny.

Brusinky rychleji vyplavují nikotin z krevního oběhu, jsou bohatým zdrojem vitaminů, minerálů a flavonoidů, ochraňujících před volnými kyslíkovými radikály.

Citrony bojují proti nikotinu obsahem vitaminu C, silného antioxidantu snižujícího hladinu volných radikálů a posilují srdce.

Granátová jablka zlepšují krevní oběh, tělo díky nim produkuje více červených krvinek. Jsou bohatá na sodík, vitamin A, B a C.

Pomeranče doplní potřebný vitaminu C, zrychlí metabolismus a zmírní stres. Denní dávka vitaminu C je 60 mg a u kuřáka až trojnásobek.

Pšeničné klíčky uvolňují ucpané cévy, jsou bohaté na živiny a aktivní látky, zejména proteiny. Obsahují hodně vitaminu B1, kyseliny listové, vitaminu E a manganu.

Kapusta kadeřavá má hodně provitaminu A, vitaminy C, B7, dále draslík, fosfor, hořčík, vápník a železo. Jsou zdrojem isothiokyanátů a jiných antioxidantů, které zbavují tělo nežádoucího nikotinu.

Listový špenát obsahuje kyselinu listovou a vitamin B9, který napomáhá odstranění nikotinu z těla. Chlorofyl čistí krev, draslík stabilizuje hladinu minerálů v těle.

Mrkev obsahuje vitamin A, kuřáci jej mají nedostatek, dále pak zvýšíte hladinu vitaminu C a K, posílíte tak obranyschopnost těla.

Zázvor zmírňuje nikotinové chutě, snižuje množství toxinů v našem krevním oběhu způsobených nikotinem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here