Přemýšlíte, jak vylepšit své bydlení? Máme pro vás DIY nápady do bytu, které oživí váš domov a zároveň vám ušetří spoustu peněz za drahý nábytek. Co všechno se dá udělat s nevyužitými paletami, dřevěnými přepravkami či úplně obyčejnými větvemi?

Palety

Moderní paletový nábytek jistě neunikl vaší pozornosti, ale hrubé palety si samozřejmě žádají nějakou úpravu. Ta by měla spočívat v jejich důkladném očištění, ideálně obyčejným smirkovým papírem. Palety je rovněž nutné zbavit všech potenciálních hrozeb, tedy třísek. Dále můžete palety nalakovat, ale zcela běžné je nechat palety v jejich původní podobě. Celkový koncept tak mnohem lépe vynikne a vy si navíc ušetříte spoustu práce. Do jaké podoby paletu přetvořit?

  • Postel: Postel vytvořená z palet už se stala běžnou záležitostí, a to nejen ve studentských bytech. Spaní na paletách totiž může být překvpallets-1523553_1920apivě pohodlné, jen si musíte dát záležet na výběru matrace.
  • Posezení na terasu: Nechce se vám kupovat drahý zahradní nábytek? Stačí pár palet, pohodlné polštáře a příjemné posezení na terase či balkoně je zajištěno!
  • Konferenční stolek: Prostorný a stabilní bude konferenční stolek vytvořený z palet. Díky různému počtu palet jistě bude mít váš nový stolek ideální rozměry.

diy-pallet-furniture-ideas-for-kitchen-shelvesDřevěné přepravky

Hitem poslední doby jsou také dřevěné přepravky. Pokud na takovou bedýnku narazíte, rozhodně ji nenechejte bez povšimnutí. Dřevěné přepravky se skvěle hodí téměř kamkoli, stačí jen trocha fantazie. Jak můžete dřevěné přepravky využít?

  • Police: Poliček není nikdy dost, obzvlášť těch vytvořených z dřevěných přepravek! Při rozmísťování polic můžete vytvořit nejrůznější obrazce nebo použít různě natřené přepravky.
  • Odkládací stolek: Kam odkládat knihy, hrnek s čajem a podobně? I v tomto případě vám dřevěná přepravka poslouží a zkuste ji použít třeba i jako noční stolek.
  • Stolička: Není nic snazšího než očištěnou přepravku používat jako stoličku, například v chodbě při obouvání bot, nebo v případě nedostatku židlí na terase.

Větve

I při procházce lesem můžete narazit na skutečné „poklady“, kterými můžete snadno „vyladit“ váš domov k naprosté dokonalosti, navíc s notnou dávkou vtipu a invence. Jak se dá naložit se zdánlivě obyčejnou větví?

  • Věšák na kabáty: Mohutná větev se stane jedinečným doplňkem ve vaší předsíni. Důležité samozřejmě je dobře ji upevnit ke stropu i k podlaze, ale rozhodně to stojí za tu trochu námahy.
  • Věšáček na drobnosti: Menší větev se dá rovněž skvěle využít. Můžete využít přirozené výstupky, ale také můžete větev opatřit několika malými háčky, na kterých budete mít přehledně uloženy veškeré klíče. A jako milovnice módy jistě oceníte tento
  • Škrabadlo pro kočku: Máte doma krásného, ale trochu divokého kočičího mazlíčka, který svými drápky ničí všechno, k čemu se jen přiblíží? Pořiďte mu kousek přírody přímo do bytu.9675785773_e4da885835_o

Polena

A když už se vydáte touto přírodní cestou, co takhle široké dřevěné poleno, které dokonale nahradí menší stoličku, nebo vám poslouží jako praktický odkládací stolek?

Jaký bytový doplněk jste z palet či dřevěných přepravek vykouzlila vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here