Máte před sebou volný víkend a už nyní přemýšlíte, kam vyrazíte nebo kam byste se vyjeli podívat? Zámky a hrady ještě budou nějakou tu dobu zavřené, a tak se nabízí možnost zajet si do Beskyd. Přece jenom zdejší příroda je člověku otevřená neustále, stejně jako luxusní penzion v Beskydech jménem Penzion Jurášek, který člověku nabízí romantiku v srdci Beskyd a také wellness služby, které se hodí především po dlouhém turistickém výletu.

I když samozřejmě Beskydy nejsou jenom o turistice, stejně se lidé do Beskyd za turistikou sjíždí. Vytipují si zde rovnou několik zajímavých bodů, které chtějí vidět, zdolat nebo navštívit, posléze se uchylují do zmiňovaného luxusního penzionu, kde se jim naskytne požadovaný a zasloužený odpočinek.

Lysá hora jako nejatraktivnější cíl Beskyd

Jak již bylo zmíněno, Beskydy nejsou jenom o turistice, přesto je to to nejatraktivnější, proč se sem lidé sjíždí a co lidé vyhledávají. Vůbec nejatraktivnějším cílem celých Moravskoslezských Beskyd je Lysá hora, na kterou vede rovnou několik stezek a tras. Pro kterou se rozhodnete vy? Jedna z nabízených tras je dokonce pojmenována po známém českém básníkovi. Jmenuje se Bezručův výplaz a nabízí poměrně snadnou cestu nahoru na vrchol Lysé hory, odkud se nabízí opravdu krásný výhled na okolní přírodu.

Málokdo si je vědom toho, že Lysá hora je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Pokud ji tedy zdoláte, můžete si do svého deníku zaznamenat další úspěch, který vás rozhodně motivuje ke zdolání zase dalších vrcholů nejen v Česku, ale také v zahraničí.

Co dalšího nabízí Beskydy?

Beskydy, zejména tedy ty Moravskoslezské, nejsou jenom o Lysé hoře, která je sice nejvyhledávanějším cílem, přesto to není jediný cíl, kvůli kterému se turisté sjíždí do Beskyd. Atraktivní je mimo jiné i zdejší Satinský vodopád, o kterém se říká, že je to poklad celých Beskyd. Jen málokdo ho totiž najdete. Budete jeho objevitelem právě vy?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here