Chorvatsko je a stále bude jednou z nejvíce navštěvovaných destinací většiny Čechů, a to hlavně v létě. Každým rokem se do této země vypraví na dovolenou desítky tisíc turistů. Jedním z důvodů, proč je Chorvatsko mezi lidmi stále tak populární tkví nejen v tom, že se k němu autem dostaneme během několika hodin, ale také fakt, že je tu plno, často liduprázdných a nádherných, pláží. Napadlo vás někdy, nehledat ubytování jen v hotelu, ale v krásné robinzonádě?

Netradiční dovolená ve stylu Robinsona

Napadlo vás někdy, jak by se asi cítil známý knižní Robinson, kdyby byl na ostrově u moře, v naprostém soukromí, v přírodě, na druhou stranu by mu ale nechyběl komfort dnešní doby, mezi který patří koupelna a kuchyně – nemluvě o ložnici? Ano, jistě by se mu tam líbilo více, než na úplně pustém ostrově. Ale nic není jen černé nebo bílé. Pokud chcete zažít alespoň některé prvky, které si Robinson prožil, je pro vás ideální dovolená v Chorvatsku.

Ubytování v naprostém klidu

Robinzonády v Chorvatsku vám poskytnou nejen klid od okolního městského ruchu, ale také vám nabídnou krásnou okolní přírodu a moře i s pláží, která je často jen pár metrů před domem. Nejspíš nebudete v takovém luxusu, než kdybyste hledali ubytování v hotelu, na druhou stranu – za ten osobitý zážitek to jistě stojí. Ubytování v robinzonádě jistě ocení každá rodina či pár, kteří se nechtějí ve všem omezovat. V robinzonádách najdete kromě ložnic, koupelnu i kuchyni, takže si můžete i v klidu sami vařit.

Nejznámějšími destinacemi zůstávají Kvarner, Istrie a Dalmácie – které nabízí krásné písečné pláže u průzračně čistého Jaderského moře, které láká k celodennímu koupání a plavání. Pokud vás nebude dovolená á la Robinson bavit, stačí se vydat na výlet nebo do nějakého hezkého města, kde si zábavu jistě najde každý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here