Bez nábytku to v domácnosti nejde. Jak si vybrat ten správný nábytek, aby nám jednotlivé kousky dlouho a úspěšně sloužily a zároveň do naší domácnosti ladily?

Výhody masivního nábytku

U nábytku záleží především na materiálu. Tím nejspolehlivějším řešením je určitě masiv. Například Jídelní stoly z masivu vypadají jednoduše úžasně. Nezáleží přitom příliš na tom, zda si zvolíte designový nábytek moderního střihu nebo dáte přednost nadčasovému pojetí. Dřevěné jídelní stoly jsou prvkem, který přetrvá generace.

Masiv se hodí nejen do kuchyně, ale i do ostatních místností. Skříň vyrobená ze dřeva je dostatečně odolná a její životnost lze počítat na desítky let. Nemusíte se bát využít tento nábytek ani do dětského pokojíčku.

Dřevo je materiálem stoprocentně přírodním, který neuvolňuje žádné škodlivé látky. Bez obav tedy tímto nábytkem můžeme vybavit i domácnost, kde žijí malé děti, alergici nebo jinak citliví jedinci. K tomu neopakovatelně voní a snese i dětské zacházení, které nebývá zrovna něžné. Pokud už k poškození dojde, stačí defekt přebrousit a nábytek znovu navoskovat.

Nadčasová krása

Masiv si zkrátka nekupujete s myšlenkou, že jej za pět let vyměníte. Ostatně není k tomu většinou ani důvod. Hodí se totiž naprosto všude a je symbolem klasické elegance. Preferujete bydlení ve stylu vintage? Masivní nábytek sem skvěle zapadne. Dáváte přednost lehce strohému skandinávskému stylu? Ani tady dřevo nezklame.

Tento přírodní materiál má neopakovatelně jedinečnou strukturu. Čas mu díky efektní patině na kráse spíše přidává. Lze jej také dodat v bílé povrchové úpravě, která do určité míry skryje právě svébytný půvab dřeva. Záleží to na vkusu, někdo zcela univerzální bílou preferuje, jinému přijde škoda kouzlo dřeva takto maskovat.

Dřevo samo o sobě působí velmi teplým a přirozeným dojmem. Kombinovat se dá velmi variabilně, volte však jen dva až tři dekory. Optimální je kombinace dřeva a neutrální základní barvy a doplňkového výraznějšího odstínu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here