V žádné domácnosti by neměly ženě chybět krejčovské pomůcky pro zašití roztržených kalhot, přišití knoflíku nebo různé malé opravy na oblečení. Ačkoliv nemusíte být šikovná švadlenka tak určitě zvládnete základní dovednosti šití. Hned napoprvé to nemusí vypadat krásně a nebude se Vám vaše šití líbit, ale zkušenostmi se člověk učí a po pár zašití potřebných věcí to bude dokonalé a třeba Vás to začne i bavit.Pokud nemáte doma potřebné věci měli byste si alespoň základní věci na šití pořídit v galanterii.

Můžete navštívit online galanterii v eshopu Mikaton.cz, kde si vyberete potřebné věci na základní šití, ale i pomůcky pro švadlenky, které je šití jejich koníček i prací. Ve vašem košíku se šicími potřebami by rozhodně nemělo chybět toto: různé nitě (černá a bílá je základ), jehly, metr, nůžky. Ostatní potřeby si můžete pořídit dle vaší šikovnosti nebo jak moc se chcete šití věnovat. Určitě jako správné švadlence se bude hodit taky křída nebo mizící fix na látku, páráček pro vypárání špatně ušité látky a nebo také jehelníček, kam si budete zapichovat špendlíky, které jsou také potřeba. Většina těchto věcí se dá koupit za pár korun a doma se nikdy potřeby na šití neztratí ani nepokazí.

Galanterie a krejčovství je velmi obsáhlý obor, takže pokud máte doma šicí stroj, jste zruční a máte čas, tak se toho nebojte a začněte se šitím. Můžete si vlastně ušít cokoliv v pohodlí vašeho domova a s láskou a určitě Vás to bude těšit. Začněte jednoduchými věcmi – třeba si vyzkoušejte ušít povlak na polštářek a na zapínání použijete knoflíčky, protože všití zipu je náročnější.

Stále velmi oblíbené je i pletení a háčkování a to nejen u našich babiček či žen vyššího věku. V interiéru jsou nyní velmi moderní například háčkované košíčky na různé drobnosti, háčkované doplňky do bytu a nebo různé háčkované či splétané – macramé ozdoby.

Galanterii a potřeby na šití nakoupíte online v pohodlí domova, výběr je opravdu velký a rozmanitý a nemusíte navštívit kamennou prodejnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here