Jak na hubnutí

Začala jste s příchodem nového roku držet přísnou dietu, ale ručička na váze se ne a ne pohnout směrem dolů? Jistě, dieta je základním předpokladem pro efektivní hubnutí, ale správný stravovací režim je nutné podpořit zařazením vhodné fyzické aktivity nejméně třikrát týdně. Jedině tak se váš metabolismus správně nastartuje a dieta přinese kýžené výsledky. Ptáte se, jak na hubnutí a jaký typ cvičení si vybrat?

Vhodná fyzická aktivita

Jestliže se chystáte začít hubnout, najděte si také typ pohybu, který vás bude bavit. Takto bude mít celá vaše snaha o redukci hmotnosti mnohem větší šanci na úspěch. Velmi dobrou inspirací by pro vás mohla být určitě power jóga, která se právem těší čím dál větší oblibě.

Jak na hubnutí

Všestranný pohyb pro každého

Power jóga se od té klasické liší zejména v tempu, které je mnohem vyšší, takže hubnutí power jógou přináší mnohem lepší výsledky! Ovšem stejně jako její pomalejší předchůdkyně věnuje komplexní pozornost všem svalovým skupinám, aniž by se přehnaně soustředila na jednu partii a docházelo tak k nežádoucímu přetěžování jedné části těla. Správné držení těla a celkově posílené svalstvo je rovněž klíčem k účinnějšímu spalování tuků i v klidovém režimu, takzvanému bazálnímu metabolismu. A přiznejme si, že vzpřímený postoj dokáže taky ubrat pěkných pár kil…

Power jóga se tedy hodí pro každého, kdo nemá rád pomalé cvičení, která působí spíše jako uspávadlo. Power jóga je vhodná rovněž pro osoby se špatnou kondicí a problémy s kloubním aparátem. Krůček po krůčku, tedy spíše cvik po cviku zlepšuje nejen výdrž a účinně posiluje i hluboké svalové skupiny, ale také zlepšuje stabilitu a koordinaci.

Jak na hubnutí

Rady a tipy pro správné hubnutí

Na nejrůznějších webových fórech vám kdokoli poradí se sestavením jídelníčku apod. Ovšem jedná se o velmi amatérské rady, které mohou být v konečném výsledku spíše ke škodě. Proto hledejte rady a inspiraci tam, kde to má smysl. Zkuste například oblíbený lifestyle magazín, kde najdete nejen spoustu užitečných článků, ale v diskuzích pod články se budete moci s ostatními čtenářkami podělit o své zkušenosti a pochlubit se svými výsledky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here