Pizza, špagety, pravá italská zmrzlina. Nejen tohle všechno je součástí Itálie, krásného státu, kde se psaly některé důležité dějiny. Součástí tohoto kouzelného místa jsou romantická města typu Benátky, spousta antických památek v Říme a také móda. Italky jsou totiž opravdu krásné ženy a Italové? Šarmantní chlapy, co okouzlí nejednu turistku.

man-496472_960_720

Ale co již zmíněná móda? Byl by čirý nesmysl říct, že Itálie nemá s módou nic společného. Důkazem je několik slavných oděvních značek a slavný Fashion week v italském Miláně, kterému se ne nadarmo přezdívá město módy.

Jaká je italská móda?

Jedním slovem nádherná! Ale to nám určitě nestačí, jinak by byl tento článek zbytečný.

Italská móda je energetická, šarmantní, smyslná, elegantní, moderní a hlavně stylově originální. Italsky se nebojí i výrazných barev a to se mi na nich líbí.  Nosí jednoduché střihy bez zbytečných ozdůbek, ale i pořádně propracované kousky se spoustou detailů. Neštítí se ani extravagantních kousků, kterých by jste se vy možná ani nedotknula. V tomto je česká móda občas až příliš konzervativní. Sladěné barvy a nedejbože, když vaše sousedka vyleze z bytu v naprosto kontrastních barvách.

girl-1557444_960_720

Italská móda dá pořádně vyniknout vaší osobnosti. A je jedno, zda zvolíte jen jeden kousek nebo vyjdete na ulici oblečená jako pravá a nefalšovaná Italka.

stylish-1561753_960_720

Kabelky, klobouky a doplňky. To vše v různých barvách a velikostech. Krásné jemné šátky a šály, které v chladu zahřejí a v teple dodají na kráse.

Co nechybí správné Italce?

Pokud se chcete oblékat jako Italka, nesmí vám chybět tyto věci:

portrait-597173_960_720

  • sexy šaty, koktejlky
  • šátek
  • klobouk
  • velké sluneční brýle
  • luxutní kabelka
  • kozačky
  • spousta dalších sexy věcí

Na co si dát pozor?

Tak jako v každém státě, tak i v Itálii platí určitá pravidla. Vzhledem k poloze Vatikánu, sídlu papeže, by se dalo říct, že Itálie je i hodně věřící Země. Proto by ste měla dobře zvážit v jakém oblečení se vydáte na obhlídku kostela. Do města, třeba do kaváren si berte košili, kalhoty a doplňťe šátkem.

hat-783146_960_720

Hlavní turistickou zálibou kromě jídla je právě nakupování v pravých italských nákupních domech.

Mezi nejluxusnější a nejuznávanější návrháře patří Miuccia Prada , Giorgio Armani, Gianni Versace, Dolce&Gabbana, Gucci, Donatella Versace, Valentino nebo Gian Franco Ferré.

Nejvyhledávanější italské značky

Oděvních gigantů je v Itálii spousta, já vám přináším tři, kteří mě zaujali na první pohled.

fashion-1271778_960_720

Gucci

Velký výdělek společnosti dnes tvoří kabelky a kožené zboží, které je oblíbené především v Asii.Je zde i jeden z nejluxusnějších parfémů.

Prada

Prada tvoří jak eleganci, tak i extravaganci, což je skvělé pro mladé lidi, co se o styl zajímají. Je zde i část pro mladé Miu miu.

advertising-586130_960_720

Dolce a Gabbana

V roce 1986 udělal svoji první kolekci dámské módy, kterou si koupili takové hvězdy jako Madonna, či Demi Moorová. Dnes se věnují se dámské i pánské kolekci, včetně spodního prádla, plavek, doplňků, ale taky luxusních parfémů.

Zdroj fotografií: https://pixabay.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here