Čištění uší u novorozenců musí být prováděno velmi opatrně a důkladně. Tím nechceme říct, abyste se této činnosti věnovali každý den. V dnešním článku si ukážeme, jak čistit uši miminku a jak často. Pokud byste čištění uší u svého dítěte podcenili, mohlo by dojít až k poškození sluchu, což jistě nechcete. Kromě zhoršení sluchu zde hrozí větší výskyt virů a bakterií. V žádném případě si ale nemyslete, že čím déle budete ouška čistit, tím lépe. Postup, jaký s vámi prováděli vaši rodiče, v dnešní době již neplatí.

Jak čistit uši miminku?

Jestliže by vás napadlo čistit uši novorozence různými přípravky, které používáte například vy, tak na to rychle zapomeňte. U dospělých osob, které tyto přípravky používají to neudělá nic, protože je jejich systém výrazně vyvinutější. Při používání u malých dětí to však může způsobit potíže s vnitřní částí ouška. V případě, že vidíte, jak má vaše dítě zanesené nečistoty v prostorách ouška, kde dosáhnete kapesníčkem, nic vám v tom nebrání. Vezměte kapesníček, lehce ho ponořte pod vodu a ouško opatrně vyčistěte. Dávejte si pozor, abyste čistila pouze prostor, který vidíte a kde si troufáte. Jestliže si nevíte rady, jak čisti uši miminku, co se týče vnitřního prostoru, ponechejte to raději lékařům. Ti vám ukážou, jak opatrně a důkladně čistit také vnitřní část oušek.

Začínáme s čištěním vnitřní části

Byli jste u lékaře a ten vám popsal, jak čistit uši miminku? Chystáte se tuto činnost provádět poprvé? V první řadě musíte zůstat klidná, jinak nemusí čištění dobře dopadnout. Stejně jako při čištění vnější části si vezměte do rukou jemný kapesníček, který následně navlhčete. Jakmile budete mít, položte si dítě na klín a jednou rukou mu držte hlavičku, zatímco tou druhou mu budete čistit ouška. Jak budete tuto činnost provádět, musíte být klidná nejenom vy, ale i vaše dítě. Vyzkoušejte například vyprávění pohádek či krátkých příběhů. Zajímá vás, jak často ouška čistit? Už dávno neplatí, že by se tato činnost měla provádět každý den. Bohatě bude stačit, když čištění oušek budete provádět jednou týdně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here