Po krmení malého dítěte může občas dojít k tomu, že se v něm usadí velké množství vzduchu. To pak vede k nepříjemným bolestem bříška. Jak dát odříhnout novorozence? V první řadě byste měla zůstat klidná, ničemu nepomůžete, když začnete panikařit. Jednou za čas to jednoduše řečeno potká úplně každé malé dítě a nelze se tomu předčasně bránit. Co však můžete udělat je, nechat vaše dítě odříhnout.

Polohy při krmení

V prvním odstavci jsme psali o tom, že se před krmením nelze proti přijímaní vzduchu plně bránit. Existuje ovšem několik tipů, které mohou pomoct minimalizovat riziko, že dítě s potravou příjme i vzduch. Základem úspěchu je v tomto případě volba správné polohy. Dbejte tedy na to, aby hlavička dítěte byla vždy umístěna výše než samotné tělíčko. Jedná se o první tip, který dopomůže a zmírní polykání vzduchu a následně bolesti bříška. Jestliže je vaše dítě krmeno přes lahvičku, zkuste si upravit tak, aby otvor byl, pokud možno co nejmenší. I přes to, že budete dodržovat tyto dva základní tipy, může dojít k příjmu vzduchu. V takovém případě musíte nechat dítě odříhnout.

Jak dát odříhnout novorozence: 1 část

Nechte své dítě odříhnout. Pozor si však při této činnosti dávejte na trpělivost, kdy dítě bude potřebovat v průměru až 15 minut po krmení. Častou chybou, kterou rodiče provádí je špatně zvolená metoda, která v konečném výsledku vůbec nepomáhá. Jaké polohy zvolit, aby odříhnutí u novorozenců proběhlo zcela úspěšně? První správná poloha patří mezi ty vůbec nejstarší, se kterými jste se mohli setkat již ve vašem dětství. Dítě si opřete tělíčkem o svou hruď a následně položte hlavičku dítěte o své rameno. Pro bezpečí dítěte byste ho měli přidržovat pod zadečkem, aby nedošlo k úrazu. Dopomoct tomu budete moct tím, že se mírně zakloníte, tím se dítě dostane do nejlepší možné polohy.

Jak dát odříhnout novorozence: 2 část

Jde o polohu, se kterou jste se již v minulosti mohli rovněž setkat. Děťátko otočte na bříško a opatrně ho položte na vaši ruku, konkrétně tedy na předloktí. Záda dítěte jsou opřena o vaše tělo, což zabraňuje případným nehodám. Ručičky dítěte by měly objímat vaše předloktí, dbejte tedy na to, aby každá ručička byla z jedné strany. Poslední tip pro úspěšné odříhnuti novorozence pochází z lehčích metod, kterou jistě zvládne každý rodič. Dítě položte bříškem dolu na vaše stehna, přitom se soustřeďte na to, aby se jednalo o vodorovnou polohu. Následně fixujte pomocí vaší ruky hlavičku pod bradou. Dítě si díky této poloze velmi rychle dokáže odříhnout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here