realitní portál

Koupě nemovitosti je vždy důležitým životním rozhodnutím. Jestliže v blízké době čeká i vás, rozhodně by bylo dobré se pořádně informovat o tom, co všechno takový proces obnáší. Ještě než se pustíte do hledání inzerátů, pár věcí si rozmyslete.

Čím začít? Pravděpodobně tím, jaký je váš rozpočet. Hypotéku dnes nedostanete na 100 % hodnoty dané nemovitosti, musíte mít alespoň nějaké vlastní úspory. Zhodnoťte tedy, kolik máte naspořeno, od toho se bude odvíjet maximální možná výše hypotéky. Banku budou pravděpodobně zajímat rovněž vaše příjmy a nějaká další kritéria. Vás by zase měla zajímat výše měsíčních splátek a doba splácení. Orientační čísla vám poskytne hypotéka kalkulačka, takže začněte třeba tam.

Nastudujte si, na co byste neměli zapomenout

Co všechno vlastně koupě bytu obnáší? Jaké věci zařídit předem a jaké potom? Na co si dát pozor, aby vás prodávající neobral? Je dobré spoléhat se na realitní kancelář?

Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví portál CINCINK. Jde o web zaměřený na prodej a koupi nemovitosti, na němž toho najdete opravdu spoustu od inzerátů přes informace (mají vlastní CINCINK Wiki) až po spolupráci s odborníky. Za portálem stojí silný partner v podobě Komerční banky, takže se o spolehlivost vůbec nemusíte obávat, i když byl spuštěn teprve před pár měsíci.

Průvodce koupí

Za zmínku určitě stojí průvodce koupí nemovitosti, kterého na portálu najdete. Provede vás jednotlivými kroky v takovém pořadí, v jakém je dobré je provést. A nejlepší je, že pokud si vyberete z inzerátů na portálu CINCINK, získáte konkrétního průvodce přímo pro daný inzerát.

Spojte se s odborníky

U koupě nemovitosti by se vám mohla hodit rovněž odborná pomoc. Spoustu věcí byste možná nějak zvládli svépomocí, ale zabraly by vám mnoho času. Už jen proto, že kolikrát ani nevíte, jak se věci mají. Ostatně nemovitost spousta lidí kupuje jen jednou v životě.

Odborná technická inspekce

Abyste věděli, zda nekupujete zajíce v pytli, nechte si zpracovat odbornou technickou zprávu o stavu nemovitosti. Zjistíte, jestli vám prodejce nelže.

Včasné splacení daně

Jako kupující musíte zaplatit daň z koupě nemovitosti. Jaká je její výše, do kdy je splatná a na jaké číslo účtu, vám poradí daňový poradce.

Právní služby

Možná si budete chtít ověřit, zda je prodejcem předložená kupní smlouva skutečně férová. S tím vám pomůže právník.

Bankovní úschova

U obchodů za miliony se často využívá bankovní úschova. Až podepíšete smlouvu, pošlete peníze do banky. Ta je přepošle prodejce teprve ve chvíli, kdy budete v katastru nemovitostí uvedeni jako nový vlastník.

Veškeré tyto služby získáte přes portál CINCINK. Nemusíte odborníky shánět na vlastní pěst, a ještě k tomu jejich služby dostanete za výhodné ceny. Kromě toho je můžete mít i se slevou. Na CINCINK se totiž sbírají body (za koupi, prodej, registraci), které se dají vyměnit za slevu na služby. Tak se tam zkuste zaregistrovat a uvidíte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here