Pokud bydlíte v bytě, může se stát, že narazíte na sousedy, kteří nejsou úplně tiší. A to může být problém, který se významně negativně podepisuje na vzájemném soužití. Mezi hlavní zdroje hluku v panelových i jiných domech patří:

  • Hlasitá hudba a televize
  • Plačící děti nebo štěkající psy
  • Časté hádky neb křik

Je vše na denním pořádku u sousedů kolem vás? Pokud ano, je na místě začít daný problém řešit.

Promluvte si s nimi

Nejjednodušší a také hlavní cesta by měla být spojena s tím, že si s nimi promluvíte. Férově a klidně jim řekněte, že vás často ruší a že je logicky na místě zajistit, aby došlo k nápravě a ke spokojenému bydlení. Někteří si svou chybu uvědomí a tak své chování utiší. Jsou ale i tací, kde tento postup nemusí fungovat. Co dělat dále?

Zkuste oficiální cesty

Druhou možností mohou být různé oficiální cesty. Pod nimi je možné představit si třeba řešení v rámci SVJ. A to i s návrhem možných úprav jejich bytu, jako může být odhlučnění stropu, pokud bydlí pod vámi. Stejně tak můžete navrhovat i další postupy izolace, a to podlahy nebo stěn, s ohledem na to, kde daná rodina bydlí. V případě, že problémy nemáte jenom vy, může být daný návrh na dané řešení téměř jednohlasně schválený.

Izolovat můžete také vy

Nepomohla ani domluva, ani nepomohla oficiální cesta? V takovém případě je nutné najít další řešení. Pokud se nechcete nutně odstěhovat, může být na místě, že konkrétní zvukovou izolaci zajistíte vy, ve svém bytě. K tomu mohou být použité různé pěnové materiály, stejně jako se hojně používají celkem tenké a přitom kvalitní desky Wolf. Jedná se o řešení, které není nijak výrazně drahé a které vám v rámci společného soužití může konečně přinést onu potřebnou úlevu. Bez ohledu na to, co se za zdmi vašich sousedů děje. V rámci realizace je vhodné oslovit profesionální firmu, která se vším pomůže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here