Díváte se do žákovské knížky a zjišťujete, že má vaše dítě určité nedostatky a v některých předmětech nemá dokonalý prospěch? Problém může být i v tom, že mu láka není dostatečně vysvětlena, nebo také v tom, že není dokonale procvičena. Nejčastěji jde o problémy s matematikou. Jak je vyřešit, pokud vaše znalosti nedosahují požadované úrovně?

Najděte doučování

Nejlepší volbou je najít svému potomkovi doučování. Nejde zase až tak o nic výjimečného, jelikož právě pravidelné doučování matematiky je poptáváno celkem část. Pokud se i vy rozhodnete pro hledání dané možnosti, je třeba si uvědomit, co vlastně hledáte. Vaše požadavky by se měly dotýkat této trojice věcí:

  • Škola a stupeň, kterou váš potomek navštěvuje
  • Týdenní počet doučovacích hodin
  • Cena za jednu doučovací lekci

Hledejte zkušenosti

Najít pravou osobu nemusí být jednoduché. Je pravdou, že dnes nabízejí doučování často i starší studenti, nebo spolužáci. Sice látku ovládají, ale mohou mít problém s jejím vysvětlením. Proto raději voltě někoho zkušenějšího. Kdo vše správně vysvětlí, kdo vše procvičí a kdo bude také maximálně empatický. I to je při hledání velmi důležitou věcí. Dobrým vodítkem mohou být i reference. Čím více kladných hodnocení, tím pochopitelně lépe.

Jde to i z domova

Nebojte se moderních forem doučování. Ty jsou spojeny s tím, že váš potomek nemusí nikam chodit a zůstane v pohodlí domova. A nemáme na mysli situaci, kdy vás lektor navštíví u vás doma. Máme na mysli metodu, kterou je doučování matematiky přes Skype. Stačí mít jenom mikrofon a webkameru, čímž dnes disponuje v podstatě většina notebooků na trhu. Potom už stačí stabilní připojení k internetu, což je dnes také samozřejmostí. Výhodou této varianty je i to, že můžete najít doučujícího v podstatě odkudkoliv. Nemusíte se omezovat jenom na své okolí a na dříve preferovaný osobní kontakt.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here