Je nějaký způsob, jak se můžeme chránit proti tomuto viru?

Prvním doporučením, které je dokonce v České republice nyní povinností, je nošení roušek. Roušky je nutno nosit tam, kde je možné setkat se s jiným člověkem. Tedy na všechna veřejná místa, do obchodů apod. Rouška by měla zamezit v šíření koronaviru.

Hygiena

Dále je také důležitá hygiena. Je třeba si mýt častěji ruce, nejlépe kvalitním mýdlem a až několik minut. Umývání pouze vodou nestačí. Pokud máte k dispozici desinfekce, také mohou výrazně omezit možnost onemocnění.

Také se snažte mýt předměty, kterých se dotýkáte. Virus se nejdéle drží na kovových předmětech, proto se snažte pravidelně mýt kliky, otřít můžete také svůj mobilní telefon a nezapomínejte také na omytí volantu.

Při nákupech a navštěvování veřejných míst dbejte také na nošení jednorázových rukavic, které po použití vyhoďte.

Vitamíny a minerály

Dostatek vitamínů a minerálů je dalším tipem, jak pomoci tělu se tomuto viru obránit. Nezapomínejte především na vitamín C, které najdete v ovoci a zelenině, ale díky špatné kvalitě v těchto řetězcích, je dobré ho doplňovat také díky doplňkům stravy. Další vitamín, které zvyšuje imunitu a může tělu pomoci je vitamín D. Vitamín D tělo čerpá především ze slunce. Existují však opět doplňky stravy, díky kterým můžeme pomoci získat optimální dávku tohoto vitamínu. Omega tři mastné kyseliny se také doporučují suplementovat jako podpora organismu.

Pohyb

Karanténa sice obnáší řadu omezení, co se týče pohybu, neznamená to však, že bychom měli zůstávat celý den na gauči u televize a u toho se cpát jídlem. Pohyb výrazně ovlivňuje naši imunitu, proto nezapomínejte se během dne protáhnout nebo vyrazit na procházku do přírody.

Kromě procházek můžete využít také Youtube, kde najdete několik videí, kde vám poradí, jak si zacvičit doma bez vybavení. Pokud nejste příznivci domácího tréninku, zkuste do svého dne zařadit jógu nebo pilates. V karanténě je rozhodně co dělat.

Ostatní

Pitný režim, zdravý a vyvážený jídelníček a dobrá psychika jsou dalšími body, které ovlivňují naši imunitu a pomohou tělu se viru obránit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here