Smrt je nedílnou součástí života každého z nás. V případě, že postihla osobu z vašeho blízkého okolí, nastal čas se připravit na řádný smuteční obřad. K tomuto aktu se pojí tradice přinést zesnulému květinu. Víte ale, jak vybrat tu správnou?

Druh květiny je individuální

Mnoho truchlících si není jisto, jaký druh květin vlastně zvolit. Věřte, že se jedná o velice individuální záležitost, takže pokud víte, jaké měl dotyčný oblíbené kvítky, vsaďte na ně. Jestliže nemáte ani tušení, vyberte ověřenou klasiku, jako jsou karafiáty, lilie, růže, orchidej či gerbera. Touto volbou rozhodně nic nepokazíte. Co se týče barvy, je vhodné volit spíše tlumené odstíny. 

Mnohem důležitější, než samotný druh nebo barva, je rozhodně počet květin, z nichž bude smuteční kytice poskládaná. Podle pravidel etiky, která vznikla již před velice dlouhou dobou, by měla obsahovat vždy sudý počet. Tohle pravidlo se však dodržuje pouze v našich končinách a nikde jinde ve světě jej nenajdete. Vedle určitě nešlápnete, ani když si necháte poradit v květinářství. Ta navíc častokrát i zajišťují rozvoz květin, takže budete mít o starost míň.

Jakou zvolit vazbu

Nejbližší rodinní příslušníci často kladou na rakev smuteční věnec jako symbol nekonečnosti koloběhu života. Dále je tradicí vzpomínkový věnec, ten je však menší a méně zdobený. Nakonec nesmíme zapomenout ani na již tolik zmiňovanou smuteční kytici, která je při posledním rozloučení kladena na rakev. Květiny je nutné přinést k rakvi dostatečně brzy, ještě než samotný obřad započne.

Jestliže se i vy momentálně nacházíte v situaci, kdy plánujete poslední rozloučení s někým blízkým, máme pro vás jeden tip. Společnost Fleurop je spolehlivým dodavatelem květin pro všechny příležitosti. V nabídce naleznete smuteční kytice i věnce, které vám kurýr doručí ve smluvené datum přímo k vašim dveřím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here