Podlaha dotváří interiér domova a kromě designu musí splňovat i vysoké nároky při zátěži nebo vlhkosti. Nejvíce vytížené jsou podlahy v kuchyni a předsíni, zatímco v koupelně se zase musí počítat s vyšší vlhkostí. Obytné pokoje musí být snadno udržovatelné a podlahy by měly být měkčí a teplejší, hlavně v dětských pokojích, protože děti si nejraději hrají na zemi. Co ještě musíte vzít v potaz při výběru podlahové krytiny, aby vám sloužila dobře a dlouhá léta?

Při výběru se vyplatí trpělivost

Spěchat s nákupem podlahové krytiny a vybírat jen podle dekoru by byla rozhodně největší chyba. Dobře si rozmyslete, jaký typ podlahy do jednotlivých místností chcete s ohledem na zátěž a údržbu. Každodenní čištění podlah by se vám pak mohlo krutě vymstít. Právě čištění je velmi snadné u litých podlah, naopak parkety, podlahy dřevěné nebo z masivu je nutné vysávat každý den a odstraňovat hrubé nečistoty, které by mohly podlahu nenávratně poškodit. Současně je nutné takové podlahy čas od času přebrousit a nalakovat, samozřejmostí je pravidelné olejování.

Vybírejte kvalitní krytiny

Každý musí při plánování zohlednit cenu, ale u podlahových krytin se rozhodně nedoporučuje šetřit na ceně a kvalitě, je dobré si za kvalitní druhy připlatit. Stejně důležitý je podklad a samotná pokládka podlahy. V případě nerovností podkladového základu může dojít ke znehodnocení jakékoli podlahy, stejně jako při působení nadměrné vlhkosti. Vlhkost bývá problémem nejen pro dřevěné podlahy, ale také pro laminátové podlahy. Právě proto do koupelny většina volí dlažbu.

Laminát nebo dlažba? Zkuste i něco nového!

Přesto u koupelen jsou v poslední době vidět nové trendy podlah, které odolají vysoké vlhkosti, jsou bezpečné, voděodolné, nekloužou a k tomu se dobře čistí. Klasikou je dlažba, dražší, ale mnohem zajímavější je kamenná leštěná dlažba. Dále se nabízí moderní koupelnové vinyly, které odolají vlhkosti oproti těm standardním, ale i laminát s voděodolnou úpravou. Velmi módní záležitostí jsou různé betonové stěrky s možnou úpravou, zde ale více než kdy jindy platí, že za kvalitu je nutné si připlatit. Vybírejte spíše stěrky bez cementu na bázi epoxidu nebo polyuretanu, jen tak vám bude podlaha sloužit dlouhou dobu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here