Potřebujete tisknout, ale došla vám náplň? Není třeba zoufat, jelikož koupě nové není nic složitého. Pokud je to pro vás premiéra, podívejte se společně s námi na to, jak vybrat tu pravou. První krok, který je třeba udělat, je zjištění toho, jaký typ náplně budete potřebovat. Buď najdete konkrétní označení přímo na ní, nebo vám většina obchodů umožní vyhledání pomocí typu vaší tiskárny. Ten najdete:

  • Na faktuře a v objednávce
  • V její horní nebo čelní čísti
  • Na spodním štítku

Jakou kapacitu?

Jakmile máte jasno o tom, jakou konkrétní náplň budete potřebovat, je možné začít přemýšlet o tom, jakou kapacitu pořídit. Dnes se dá říci, že existují náplně do tiskáren v různých kapacitách, které je dobré volit hlavně podle toho, jak často a kolik toho tisknete. Čím je to více, tím více se vyplatí náplně takzvaně větší. Ty navíc zajímavě snižují i náklady na jednu vytištěnou stránku. Kapacita náplně se dnes pozná celkem jednoduše. Není nutné hledět ani na její objem, nebo na její hmotnost. Zajímejte se o počet standardizovaných A4 stránek, které je možné s danou náplní vytisknout. Čím více stránek to bude, tím má vyšší kapacitu.

Je originální, nebo alternativní?

Další věci, na kterou se při výběru zaměřit, je rozhodně nutnost zjistit si, od jakého je náplň výrobce. Pokud ji vyrobila značka, která stojí i za vaší tiskárnou, tak mluvíme o náplni, která je originální. Příkladem mohou být třeba levné náplně Canon, které jsou doplněny právě o logo této společnosti. Na trhu však existuje ještě jedna cesta, kterou se můžete při výběru vydat.

Jedná se o náplně označované jako alternativní, nebo též kompatibilní. Ty už vyrábí jiná firma. Nenajdete tak na nich logo té, která je na vaší tiskárně. Hlavním lákadlem je především cena, která je oproti originálu až o desítky procent nižší. Pokud jde o kvalitu tisku a kvalitu samotné náplně, tak je třeba říci, že když nakoupíte v dobrém a velkém obchodě, nemusíte mít absolutně žádné obavy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here