Jak zatočit s chřipkou

Začíná období nachlazení, rýmy, viróz a chřipky. Dochází k více častým výkyvům teplot a imunita lidského organismu je velmi znatelně oslabena. Naše tělo je v tomto období prakticky denně vystaveno útokům virů chřipky a s nimi se jako nemocní snažíme bojovat. Používáme celou řadu prostředků. Mnoho rad je možná zcela neúčinných, některé mohou spíše uškodit. Jiné zase mohou pomoct. Jaké jsou tedy nejrozšířenější mýty o chřipce? S chřipkou si lze poradit přírodní cestou, která je k lidskému organismu mnohem šetrnější než léky.

Pomáhá nastrouhaný zázvor, koření chilli i bezová květenství. Lipový čaj a meduňka pomáhá snižovat horečku. Při chřipce bolí klouby a na ně je dobrý čaj z přesličky. Při nemoci pomáhá skořice s mlékem a medem. Klasický černý čaj s medem a trochou citronu vypijte teplý.

Zaberou na chřipku antibiotika?citron

Jestliže máte chřipku a chystáte se použít antibiotika, co vám doma zbyla, nepokoušejte se jimi vyléčit chřipku. Chřipka je onemocnění virového původu a antibiotika likvidují bakterie. Na chřipku proto nezaberou. Lékař vám předepíše vhodné léky a můžete podpořit účinek těchto předepsaných léků bylinkami a produkty z nich. Nespornou výhodou těchto léků je to, že nemají vedlejší účinky. Mohou se tedy užívat i při klasické léčbě. Týká se to bylinných tinktur, mastí, olejů, výluhů a bylinných preparátů.

Zvýšení vitaminu C

Vitamin C působí příznivě pro zvyšování imunity, ale pro boj s chřipkou to nestačí. Nepomůže s horečkou a vysokými teplotami, které lidský organismus trápí během chřipky. Vhodnější jsou antipyretika na snižování horečky. V přírodní formě je lze vyrobit z bylin jako je vrbová kůra, tužebník jilmový anebo topol. Je třeba zařadit i přípravky vyvolávající pocení. Tuto schopnost má černucha s analgetickými účinky. V období chřipky je také vhodné posílit celkovou imunitu pomocí řeřichy, třapatky, otužováním a pobytem na čerstvém vzduchu, což působí jako prevence.

Teplý čaj přemůže viry

med-skorice1Viry sice ničí vysoká teplota, ale stačí již teplota našeho těla. Horký čaj při chřipce není vhodný a nepříznivě ovlivňuje horečku. Pít se mají pouze nápoje v pokojové teplotě. Při chřipce se musí doplnit tekutiny, i když nemáte pocit žízně. Pijte nesycené vody a bylinkové čaje. Zkuste heřmánek a černý bez na snížení teploty a zmírnění příznaků rýmy. Pomáhají i gemmoterapeutika, tedy tinktury připravené přímo z pupenů léčivých rostlin. V pupenech jsou ukryty nejcennější látky z celé rostliny. Vhodná je vrba, lichořeřišnice a černý rybíz.

Jakmile horečka ustoupí, se zvýšenou teplotou už můžu do práce

To je krok zpět. Jakmile chřipku přechodíte, ohrozíte svoje tělo. Dostaví se také často virový zánět srdečního svalu nebo i virový zápal plic. Komplikace mohou dokonce ohrozit i život. Je třeba čas na regeneraci a zotavení. Chřipku je nutné vyležet dát tělu šanci vytvořit si potřebné protilátky. Náš imunitní systém, pokud jsme zdraví, si s chřipkou poradí obvykle tak do týdne. Pokud vám bude po dvou dnech lépe, nenechte se tím oklamat. Po těchto 48 hodinách tento virus slábne, sliznicím ale trvá dalších pár dní, než se zcela zahojí. Jakmile přestanete s léčbou, skrz narušené sliznice do těla snadno vstoupí další infekce. Pro hojení sliznic použijte pýr nebo vrbku úzkolistou v podobě tinktury.

Jakmile onemocní jeden člen rodiny, dostane to i další člen

Této hrozbě se lze vyhnout. Ostatní členové rodiny musí začít posilovat svoji imunitu. Vynikajícími imuno-stimulátory jsou tinktury z pupenů lesního bezu hroznatého nebo také ořešák královský. Nemocný musí zabránit rozšiřování viru pomocí kapénkové infekce, proto při kašlání používejte kapesník. Používejte i silice s antiseptickými účinky, které likvidují viry ve vzduchu. Pár kapek máty, eukalyptu nebo tea tree oil v aromalampě pomůže zvlhčit i sliznice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here