Každá z nás touží po dlouhých a hustých kadeřích. Někdy ale naše vlasy ne a ne růst. Zatímco někomu rostou rychlostí blesku, jiným se nepohnou ani o milimetr. Podle výzkumů estetické medicíny může růst vlasů ovlivňovat hned několik faktorů. Jsou mezi nimi genetické predispozice, typ a struktura vlasů, ale třeba i stres.

Zařaďte vitamíny

Ke správnému růstu naše vlasy potřebují dostatek vitamínů. Především dostatek vitamínu C, železa a zinku. Mezi potraviny, které bychom měli do jídelníčku pravidelně zařadit, patří mořské ryby především losos, avokádo nebo třeba ořechy. Vyváženým jídelníčkem prospějeme nejen svým vlasům, ale i celému tělu.

Culíky jen výjimečně

Známe to všechny, rozpuštěné vlasy padají do obličeje a neustále nám překáží. Většinou to proto řešíme staženými copy nebo culíky. Tím ale můžeme zpomalovat růst našich vlasů. Navíc může mít příliš časté stahování vlasů za následek i jejich zvýšené vypadávání a řídnutí. Zkusme proto vlasy nosit častěji rozpuštěné nebo stáhnuté do volných culíků.

Začněte u pokožky hlavy

Pokud chceme skutečně docílit dlouhých vlasů a urychlit jejich růst, musíme začíst už u pokožky hlavy. Ta totiž hraje právě v růstu vlasů důležitou roli. Už jen z toho důvodu bychom se měli k pokožce hlavy chovat šetrně. Nedráždit ji ostrými kartáči na vlasy, nevystavovat přílišnému teplu z fénů nebo žehliček. Zaměřit bychom se měli i na výběr vhodné kosmetiky. Dermatologové z pražské Kliniky estetické medicíny Mediestetik nám doporučí ty nejvhodnější přípravky.

Vlasy posílí mezoterapie

Růst vlasů dokáží podpořit specialisté z kliniky Mediestetik pomocí vlasové mezoterapie. Ošetření spočívá v aplikaci vyživujících látek na bázi kyseliny hyaluronové do pokožky hlavy pomocí mikrojehliček. Látky, které podporují růst nových vlasů, také zkvalitňují kvalitu pokožky a vlasů celkově. Metoda je nejúčinnější při pravidelném opakování přibližně jednou měsíčně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here