Není povlečení jako povlečení, na tom se určitě shodneme. Na trhu jich je k dostání celá řada a každý z nás preferuje něco jiného. Při výběru ložního prádla bychom měli myslet nejen na jeho vzhled, který je samozřejmě důležitý, ale i na materiál, ze kterého je vyrobené. To totiž určuje, jak se vám bude spát.

Jaké jsou druhy povlečení a které je to nejlepší?

Asi se nedá jednoznačně určit, jaké povlečení je to nejlepší. Zatímco pro někoho to bude bavlna, pro jiného třeba flanel. To znamená, že pro každého z nás bude to bude jiný druh ložního prádla, o kterém si budeme myslet, že je to nej. Určitě ale nebude na škodu, když si řekneme pro a proti jednotlivých druhů. Uděláte si tak přehled, co všechno je v nabídce.

 • Bavlna

  Asi nejrozšířenějším druhem povlečení je určitě bavlna, která představuje jakousi klasiku. A není se vůbec čemu divit, že se může pyšnit i označením nejoblíbenější, protože se jedná o materiál, který je příjemný na dotek, má úžasnou schopnost sát a vy se v něm nebudete potit. V zimě vás úžasně zahřeje, takže pro tyhle měsíce je to jasná volba. Hospodyňky navíc ocení, že je to materiál nenáročný na údržbu.

 • Satén

  Kdo chce luxus, ten sáhne po saténovém ložním prádle. Saténové ložní prádlo je příjemné na dotek a je typické pro lesklý povrch, díky kterému vypadá tak luxusně. Satén je rovněž materiál, který toho hodně vydrží a pokud si jej pořídíte v nežehlivé úpravě, nebudete se muset trápit s jeho žehlením. Jeho největším plusem je skutečnost, že zatímco v létě chladí, v zimě hřeje.

 • Krep

  Pokud hledáte takové povlečení, které nebudete muset vůbec žehlit, pak sáhněte po krepu. Ten má speciální povrchovou úpravu, díky které se nemačká, takže jej po vyprání a uschnutí klidně můžete povléknout, aniž byste museli stát u žehlicího prkna. Nevýhodou krepu je, že na dotek působí tvrdě a ne každý si ho dokáže zamilovat.

 • Flanel

  Když se řekne flanel, většina lidí si vybaví příjemné a především teplé flanelové košile. Z tohoto materiálu se vyrábí i ložní prádlo, které je známé pro svou vysokou hřejivost. Opět se dostávám k tomu, že je to jasná volba pro studené měsíce. Vzhledem k tomu, že je tento druh povlečení vyráběný ze 100% bavlny, dlouho vám vydrží a zachová si svůj původní tvar i barvy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here