Jakou kosmetiku potřebuje právě vaše pleť?

I když se vám to zdá možná brzy, raději se připravte na podzim a zimu již s předstihem. Během ní se na pleti projeví celá řada nepříznivých faktorů a je třeba ji chránit. Nejprve zvolte kosmetiku, která pleti zajistí dostatek regenerace, hydratace a zdravý vzhled. Odoláte pak mrazivému počasí, prudkému větru, suchému vzduchu a častým přechodům z tepla do zimy. To vše na pleť negativně působí a ta vyžaduje starostlivější péči.

Elixír na zimu

Ani v zimních měsících nevynechávejte denní a noční krém a péči o pleť podpořte speciálním kremyvýživným sérem anebo obličejovým olejem. Během zimy si vezměte na pomoc hutnější a výživnější produkty. I v zimě používejte denní krémy  s ochranným faktorem minimálně SPF 15 a to i když nebudete na horách a obloha bude pod mrakem. Výživová séra by měla mít olejovou konzistenci. Přidejte jojobový olej udržující v pokožce přirozenou vlhkost.

Zimní kosmetika má obsahovat dostatek vitaminů, zejména C, E, A, a hydratační složky. Vsaďte na skvělou kyselinu hyaluronovou nebo 100 % bambucké máslo, které pleť nejen hydratuje, ale také komplexně vyživuje a zjemňuje. Poradí si i se suchou a popraskanou pletí. Zralou a suchou pleť oživte i arganovým olejem. Neustále hydratujte i během zimy. Klimatizace, přechody z přetopených místností do mrazivých dní vysušují tolik, že je často v zimě pokožka více dehydratovaná než v létě. K jojobovému oleji a také medu přidejte vysoký obsah zklidňující termální vody. Nezapomeňte na UVB a UVA filtry.

Krémy proti vráskám začínejte používatkrem s ohledem na stav pleti, mnohdy už je to ve věku kolem pětadvaceti. Od třiceti to platí téměř pro všechny. Pak předejdete rychlému stárnutí. Někdy se stárnutí projeví i během jednoho roku. Stačí pár starostí a jde to rychle. Prevence je důležitá. Rychlost stárnutí pleti je naprosto individuální záležitost a klíčovou roli hrají genetické dispozice, životní styl i náš jídelníček.

Ve vaší koupelně by od třiceti let neměl chybět ani denní krém působící proti jemným linkám a vráskám s SPF, noční krém s větším počtem regeneračních látek a určitě i anti-age krém na oční okolí. Jedině ten patří na jemnou pleť kolem očí.

Péče o pleť na míru

V zimní péči berte v potaz i typ pleti. V tomto období nejvíce trpí suchá a také citlivá pleť.

  • Suchá pokožka nemá dostatečnou vrstvu kožního mazu na povrchu a nemá ji co chránit před chladem a mrazem. Kosmetickými přípravky to musíme dohnat. Hutnější krémy s vyšším obsahem rostlinných olejů jsou sázkou na jistotu.
  • Mastnou pleť místo olejových složek více hydratujte a vsaďte na výživu pro citlivou začervenalou pleť s vyšším obsahem vitaminů. Zejména vitamin C a extrakty z červeného ovoce, které posílí stěny drobných cév.
  • Méně mastné nebo smíšené pleti se sklony k nadměrné tvorbě kožního mazu prospějete i matujícím nočním gelem s výtažky z vinné révy.
  • Pro normální až smíšenou pleť jsou vhodné omlazující a zmatňující noční krémy s jemným liftingem a matující nejlépe s extraktem z mořských řas.

Povolený doping pro pleť

Jestliže vaše pleť potřebuje doopravdy vzpruhu, vysušenou a unavenou pleť vzkřísíte mezoterapií. Jde o metodu, při které se buď ultra tenkou jehličkou nebo technikou kremy1mikropapulí do pleti aplikuje speciální roztok z pečlivě vybraných druhů vitaminů, minerálů, aminokyselin, antioxidantů a kyseliny hyaluronové. Mezoterapie se většinou skládá ze tří ošetření s odstupem dvou až čtyř týdnů.

Pro následný udržovací efekt pak stačí ošetření zopakovat vždy po třech až šesti měsících, podle pleti. Proceduru navštěvují ženy přibližně od třiceti let. Záleží na skutečném stáří a stavu pleti, nikoliv věku. U každého je to jiné. Vždy ale vsázejte na osvědčené kliniky s dobrým jménem. Záleží na dobrém provedení a kvalitních produktech od ověřených výrobců.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here