jméno pro miminko

Jméno pro miminko patří mezi nejhezčí činnosti, které můžete na začátku těhotenství provést. Problém však bývá v jednoznačné domluvě. Mnoho párů se nechce hádat, a tak výběr jména nechávají na poslední chvílí. Není přece těhotenství také o tom, oslovovat své nenarozené dítě již během celého procesu? Pokud se s rodinou hádáte a máte každý odlišné návrhy, musíte seznam zúžit. Největší roli by pochopitelně měli hrát návrhy od matky a otce dítěte. Teprve poté až od babiček, dědečků, strejdů a tetiček.

Jméno pro miminko

Zkuste najít společné řešení. Nejosvědčenější metodou je sepsání více jmen na papírek. S největší pravděpodobností se trefíte alespoň do jednoho stejného, budou-li na seznamu nejpoužívanější jména. V případě, že tomu tak nebude, může následně zasáhnout rodina. V žádném případě se však nehádejte, myslete na to, že se jedná o vaše dítě. Zbytečný stres a hádky mu rozhodně neprospějí. Častou příčinou hádek je fakt, že se matky dětí považují za něco více než jejich otcové. Nedají tak svému partnerovi na výběr a pouze mu oznámí jméno pro miminko. Tento postup je však označován za velmi špatné rozhodnutí.

Pár dobrých tipů

Jméno pro miminko by se mělo společně s příjmením skvěle vyslovovat. Pokud tomu tak nebude, může se snadno stát terčem různých posměšků. Vyvarujte se také těch jmen, které se už dávno nepoužívají. Doba je jiná a podle toho by také měla vypadat volba jména. Máte-li delší příjmení, můžete sáhnout po kratším jménu, aby představování nebylo příliš dlouhé. V některých případech se stává, že rodiče sáhnou po stejném jménu, jako příjemní (David David). Určitě s námi budete souhlasit, že to není zcela vhodné.

Nejčastější jména pro miminka

Čekáte kluka a nevíte, jaké jsou nejčastěji využívána jména? Na seznamu uvidíte jména, mezi která patří například Jan, Jakub, David, Ondřej, Filip nebo Matyáš. Možná si teď říkáte, že byste téměř se všemi jmény souhlasili, až na poslední. Opak je pravdou, jméno Matyáš se v poslední době neočekávanou rychlostí vyšvihlo směrem nahoru. Z holčičích jmen to jsou například Eliška, Adéla, Kristýna, Karolína nebo Natálie. S tímto seznamem jistě nebudete nic namítat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here