Psychické i fyzické zdraví, klid v duši, energie, která se řídí podle vašich potřeb, to vše můžete získat díky józe. Tento druh cvičení vám ale dá mnohem, mnohem více. Jóga vám přinese vnitřní klid.

Co to je jóga?

Obnovení spojení vašeho Já s univerzálním Bytím. Tak zní charakteristika jógy. Už tato charakteristika svědčí o tom, že jóga je samé tajemství. V praxi je hlavním cílem jógy překonat své vlastní nepravé ego. Toto ego nás drží zpátky, činí nás nešťastnými, soustředí nás na hmotné věci, brání nám uvědomovat si, co je ve skutečnosti důležité. Překonat nepravé ego je dlouhá cesta. Poté ale jogín dojde sebepoznání. Pokud toužíte i vy poznat své skutečné já a mít klid v duši, jóga je pro vás jako stvořená. Existuje i více druhů jógy, jako např. ashtanga jóga, bikram jóga, powerjóga, vinyasa jóga, najděte si svůj druh jógy, kterému se oddáte.

fc24fe2c40cb15a6ec148f88e655a6c3

Jóga doma, nebo ve fitness centru?

Ačkoliv si mnozí lidé dělají z jógy legraci. Je to jenom proto, že je to něco, čemu nerozumí a ani se jí nesnaží pochopit. Říkají vám, že to je jednoduché a nudné? Opak je pravdou. U jógy je třeba naprostá soustředěnost, některé pozice jsou obzvláště těžké a můžete přijít k úrazu. Proto je třeba nepřeceňovat své síly. Jste začátečník? Tak raději důvěřujte profesionálům a běžte si jógu zacvičit do fitness centra, kde se jóga často vyučuje. Až se naučíte zakladním pozicím a pochopíte pravý princip jógy a především se naučíte správnému dýchaní při jednotlivých pozicích, můžete cvičení přesunout domů.

Existují různé dvd cviky, na Youtube kanálů je nespočet videí, podle kterých můžete jógu cvičit každý den. Nejdůležitější ale je klid a meditační hudba, která k józe bezesporu patří. Namasté.

Foto: Pinterest.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here