Léto je pryč, ale to vůbec nevadí. Stále můžete vyrazit na dovolenou! Na destinaci přitom vůbec nezáleží. Neexistuje přece špatné počasí, ale pouze špatně oblečený turista. V článku vám představíme tipy na různá místa, kde si dovolenou určitě užijete. Na své si jistě přijdete. Máme pro vás mimo jiné návrhy na destinace, kde se můžete opalovat a užívat si letní počasí. 

Klasické destinace: V chladnějším počasí, ale v menším ruchu 

Jednou z možností, kam vyrazit, jsou klasické turistické destinace, kde se Češi a další národy hromadí celé léto. Láká vás poznat krásy Řecka nebo Itálie? Ničeho se nebojte a vyrazte na podzim! Teploty se zde stále drží docela vysoko – jen už není nesnesitelné horko jako v červenci. Jestli vedra snášíte těžko, dovolenou na podzim si užijete mnohem více než v létě. Otužilejší mohou vyrazit i severněji. I v Chorvatsku se teploty stále drží nad dvaceti stupni, a tak není problém se zde alespoň na chvíli vykoupat v moři. Jaká je největší výhoda navštěvovat tyto destinace mimo hlavní dovolenkovou sezónu? Přece menší počet turistů! 

Jestli vás chladnější počasí neláká k pobytu u moře, vyberte si k dovolené některou z nádherných evropských metropolí. Tisíce turistů v létě navštěvuje Londýn, Paříž nebo Vídeň. Výsledkem je, že tam není k hnutí. Náměstí jsou přeplněná, na vstup do památek se čeká nekonečná fronta a všichni jsou spíše otrávení, než že by si doopravdy užívali výlet. Na podzim města zažívají úlevu (předtím, než další várku turistů nalákají předvánoční trhy). Proto neváhejte a navštivte některé z velkých měst právě na podzim. Kdyby vám náhodou počasí úplně nepřálo, můžete se kdykoliv schovat do tepla restaurace, muzea nebo třeba atraktivního obchodního centra. 

Exotické destinace: Vyrazte za teplem! 

Sychravé počasí v České republice vás nebaví? Máte z něj špatnou náladu, nikam se vám nechce chodit? Dopřejte si dovolenou v exotické destinaci a užijte si ještě pořádné tropy! Nejběžnějšími cestovatelskými cíli je Kypr, Egypt, Tunisko, Turecko nebo třeba Kanárské ostrovy či Kapverdy. Vyrazit ale můžete i jinam, dál. Víte třeba, že nejlepším obdobím pro návštěvu Srí Lanky rozhodně není naše léto, ale právě říjen nebo listopad (a dále únor, březen a duben)?

Podobně je to s Marokem v severní Africe. To se stává stále oblíbenější destinací, a to hlavně díky čistému moři, pohádkovým plážím a četným atrakcím pro turisty, jako jsou trhy nebo lázně. Pro návštěvu Maroka volte ideálně konec září a říjen. Koncem října a v listopadu je ideální navštívit Zanzibar. Teploty se zde drží kolem krásných třiceti stupňů. Jestli si chcete kromě koupání v moři užít také moderní město, naplánujte si dovolenou ve Spojených Arabských Emirátech. Dubaj nabízí takový luxus, o jakém se vám možná ještě ani nezdálo. Jestli chcete poznávat asijskou kulturu, navštivte již zmiňovanou Srí Lanku, Thajsko nebo sever Vietnamu. Letět můžete také na opačnou stranu, konkrétně na Floridu.

Poznávejte Českou republiku! 

Předchozí odstavce mluvily vzdálených zemích, rozhodnout se však můžete i pro pravý opak a zůsat v České republice. Tropických veder už se sice nedočkáte, ale pěkné počasí může přijít i tak. Na dovolenou v domovině můžete vyrazit autem, vlakem nebo běžnou autobusovou linkou, takže ji nepotřebujete plánovat s velkým předstihem. Rozhodnout se lze prakticky ze dne na den v závislosti na předpovědi počasí. Stejně tak se dá dovolená kdykoliv ukončit. Kdyby místo slibovaného sluníčka přišly nekončící deště, není problém se sbalit a odjet domů. Česká republika nabízí mnoho nádherných míst, která stojí za prozkoumání. 

Co třeba projít některé české hory? Nezáleží, zda si vyberete Krkonoše, Šumavu, nebo třeba Beskydy. Všechna pohoří se pyšní krásnou přírodou a nádhernými výhledy. Na rozdíl od léta se při podzimních túrách tolik nezapotíte a zvládnete mnohem více. Do batohu ale raději přibalte pláštěnku, počasí na horách se často mění náhle a předpověď změny často nedokáže dopředu odhadnout. Krásy české přírody najdete také třeba na Pálavě, v Moravském Krasu nebo v Boubínském pralese. 

Raději byste poznávali památky? Co třeba navštívit Lednicko-valtický areál, Olomouc, Telč, Kutnou horu nebo Český Krumlov? Největší perlou je pak hlavní město Praha, kde se dá strávit mnoho nádherných a naplněných dní. Města nabízejí vyžití pro děti i dospělé, vedle památek v nich najdete také další atrakce, jako jsou třeba jump parky, aqua centra a podobně. Dovolená v České republice rozhodně stojí za to. 

Naplánujte si svou podzimní dovolenou a užijte si ještě trochu klidu. Přejeme vám, aby vám cesta vyšla a abyste byla vy i celá vaše rodina spokojená. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here