Kašel a nachlazení zažeňte zázvorem, zkuste i zábal!

Než při každé bolesti hlavy, zad nebo při kašli sáhneme po lécích, zkusme staré dobré a ověřené recepty. Jsou osvědčené a prověřené nejen časem, ale hlavně svými účinky a spokojenými vyléčenými uživateli.

Zázvor jako účinný lék

zazvorJe to hotový talent na léčení. Jeden šálek zázvorového čaje vám dokonale zmírní stres. Jako obklad na prsa a na záda vám uvolňuje hlen z průdušek, uvolní, ztiší a tlumí i suchý kašel. Zázvor obsahuje vonné éterické oleje zmírňující tvorbu hlenu, smrkání a záněty hrdla. Jako silný antioxidant brzdí množení virů a bakterií a dokonale zvyšuje imunitu.

Zlepšuje také celkové prokrvení rukou, nohou a prohřívá celé tělo. Zázvor podporuje naši chuť k jídlu a usnadňuje trávení, urychluje činnost metabolismu a má výrazné antiseptické účinky. Pálivá složka zázvoru zvaná gingerol účinkuje podobně jako například aspirin a pomáhá velmi dobře při bolestech hlavy a při úporné migréně.

Zázvorový čaj

Způsobů přípravy zázvorového čaje je opravdu mnoho. Pokud si zázvorový čaj vyžádáte v asijské restauraci, donesou vám určitě černý nebo zelený čaj, který bude ochucený zazvor-1zázvorem. A to, co pijeme běžně my všichni, nazývají zázvorová voda.

Základní čaj se připraví z 2 až 3 čajových lžiček čerstvě nastrouhaného zázvoru, který se zalije 3 až 5 decilitry vroucí vody. Pak se nechá zázvor luhovat 5 minut. Zázvor pokud chcete, slijte, a jak čaj trochu vychladne, dochutíte citronem a medem.

Zázvorový čaj není vhodný pro malé děti a těhotné ženy. Denní dávka by neměla přesáhnout 4 gramy čerstvého nastrouhaného zázvoru. Pokud jde o zázvor v sušené podobě tak 1 gram. Pijte jej nejvíc 2 x denně.

Zázvorový zábal na kašel

2 čajové lžičky čerstvě strouhaného zázvoru zalijte asi čtvrtlitrem vody s teplotou 70°C. Vyluhujte 10 minut, přidejte trochu medu, olivový olej a trochu mouky, aby směs tolik nelepila.

Do nádoby s odvarem s přimíchanými ingrediencemi namočte menší utěrku či žínku a důkladně ji vyždímejte. Přiložte na prsa a také záda, obvažte napevno šálou, větším ručníkem či obvazem a nechte alespoň hodinu nebo přes noc působit. Opakujte alespoň 2 x denně, pokud nedáte zábal na noc.

Spalte tuk na břiše pomocí zázvorového zábalu

Výroba zázvorového zábalu a spálení břišního tuku za týden, asi zní pro všechny hubnoucí jako další podvod. Ten, kdo v životě zkoušel hubnout, ví, jak je to zdlouhavé, náročné a těžké. Dieta, posilovna, cvičení, běh, ale kilogramy prostě nemizí.

Zkuste tedy trik v podobě zázvorového zábalu na břicho, který umí efektivně spálit tuk a urychlit váš proces hubnutí. Tuková tkáň ustoupí a vaše břicho bude ploché. Zázvorové zábaly jsou velkým pomocníkem. Je to jednoduché, účelné a účinné. Podpořte zábaly zdravým jídelníčkem, dostatkem čisté vody k pití a také spánku.

brichoMetoda je založená na kompresi břišního tuku spojené se zábalem. Budete potřebovat tyto ingredience: 1 lžíci čerstvě nastrouhaného zázvoru nebo zázvorového prášku, 4 – 5 lžic tělového mléka a k tomu potravinovou fólii, ručník a elastický obvaz.

Nejprve namočte ručník do teplé vody a obalte jej kolem oblasti břicha, kam následně přiložíte zázvorový obklad. Nechte jej působit 5 minut, aby se vám otevřely póry.

Potom už jen promíchejte zázvor s tělovým mlékem, do něj namočte plátno a aplikujte na břicho. Pomocí potravinové fólie, kterou omotáte několikrát kolem sebe, zafixujete obklad a následně jej ještě upevníte elastickým obinadlem. Stačí lehce břicho vždy ovázat a odstranit obvaz ráno po probuzení.

Následně nechte působit alespoň 6 hodin během 6 nocí. Během týdne budou výsledky viditelné. Pokud na břiše ucítíte lehké mravenčení, je to známka toho, že metoda funguje. Tak do toho, Podpořte imunitu, detoxikaci, zdraví i hubnutí pomocí zázvoru.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here