Ve světě bydlení je v současné době kladen důraz na vzdušnost, přehlednost a nadčasovost. Do popředí se prodírají přírodní a měkké materiály, které jsou zdravotně nezávadné. Pokud přemýšlíte, jak zařídit ložnici, v následujících řádcích vám poradíme, jaký nábytek by neměl v místnosti rozhodně chybět. I z malé ložnice vykouzlíte útulný pokoj, v němž načerpáte spoustu energie.

Stop alergiím

Jestliže trpíte alergií na plísně, prach či roztoče, měli byste se zaměřit na matraci, protože ne každý materiál je protialergický. Ovšem vybrat matraci není vůbec jednoduché. Doporučujeme, aby disponovala snímatelným a pratelným potahem, který je možné prát při vyšších teplotách. Uvádí se totiž, že roztoči nedokážou přežít při teplotě 60 °C a vyšší.

Postel je alfou a omegou

Dominujícím prvkem místnosti je bezpochyby postel, na které strávíte třetinu dne, pokud spíte tedy alespoň osm hodin denně. Populární jsou především dřevěné varianty, jež dokonale zapadnou do nadčasově i rustikálně vybavených ložnic. Vsaďte spíše na masiv, který se vyznačuje vyšší odolností a pevností, a tím pádem i delší životností. Samozřejmě najdou se i jedinci preferující spíše chladnější kov. Dále by měly k postelím náležet noční stolky, a to ideálně ve stejném stylu, jako je postel.

Úložné prostory na oblečení

Další nenahraditelnou součástí ložnice je šatní skříň, jejíž vzhled by měl korespondovat s ostatním vybavením místnosti. Přírodní materiály jednoznačně vedou, co se nábytku týče. Jsou ekologické, zdravotně nezávadné a hlavně moderní. Zvolte však do ložnice jeden druh dřeva, aby se jednotlivé odstíny zbytečně nebily.

Zapomeňte na elektroniku

Jelikož by měla ložnice představovat místo, kde si člověk odpočine, neměli byste do ní zatahovat elektroniku. Televizor by měl mít místo pouze v obývacím pokoji a počítač zase v pracovně.

Jestliže sháníte společnost, která se specializuje na výrobu a prodej nábytku, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia firmy Tempo Kondela. Prodejce se stane vaší pravou rukou, ať už zařizujete ložnici, obývací pokoj či jídelnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here