Krampus – tajemné, až zlověstné slovo, které v mnohých z nás vyvolává nepříjemné mrazení v zádech.

Vy, kteří jste s tímto pojmem zatím neměli tu čest, vězte, že krampus je figurka německého a rakouského folkloru. Začátkem prosince v tandemu se Svatým Mikulášem odměňují děti hodné, zatímco ty neposlušné trestají. Ano, krampus je německo-rakouská obdoba našeho čerta.

Nenechte se ale mýlit, české pohádky, ať už knižní nebo filmové, v nás totiž pod představou čerta vyvolávají spíš představu roztomilého a nešikovného stvoření, které v ději plní víceméně komickou roli. Krampusové ale mají do této definice daleko. V jejich případě se bavíme o nefalšovaných zplozencích pekel, kteří zlobivé děti nestrkají do pytle, ale rovnou pojídají a jejichž vizáž opravdu není pro slabší povahy.

Co ale této postavě přineslo v posledních letech obrovskou popularitu, jsou takzvané Krampuslauf, rakouské průvody maskovaných nadšenců, jejichž čertovské kostýmy jsou dotaženy k děsivé dokonalosti. K vidění, ale i slyšení jsou realistické, zpravidla ručně vyráběné masky krampus, které se v některých případech předávají po generace coby rodinné dědictví a spousta dalších rekvizit a zvukových projevů, které celý hrůzu nahánějící projev působivě podtrhují.

A jelikož se 5. prosinec pomalu blíží, je možná na čase se nechat touto tradicí inspirovat. A pokud si netroufáte na domácí výrobu, máme pro vás řešení – kompletní kostýmy a masky inspirované krampus tématikou. Nebo je libo jen maska, rohy, pařáty či kopyta? To všechno a mnohem víc vám můžeme nabídnout.

A jak známo, protiklady se přitahují, a proto si z naší nabídky jistě vyberou i ženy, ze kterých naše kostýmy udělají elegantní a neodolatelné čertice. Zkrátka nepřijdou ani děti, i na ně v našem obchodě pamatujeme.

Krampus kostým a maska krampus z vás zkrátka zaručeně udělají nezapomenutelný prvek nejen každé mikulášské nadílky, ale i Halloweenského (a koneckonců i jakéhokoliv jiného) večírku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here