Italský nábytek

S designem je neodmyslitelně spjatá Itálie, která se stala průkopníkem v mnoha druzích designu – od interiérového přes módní až po architektonický. Itálie je uznávaným celosvětovým lídrem v oblasti designu. Proslulý architekt Luigi Caccia Dominioni prohlásil: „Jsme prostě nejlepší. Máme větší představivost.“

Itálie má po celém světě obrovský obdiv jak v průmyslovém designu, tak i módním návrhářství. Spousta lidí se doslova zamilovala do italského nábytku, jenž je specifický několika vlastnostmi, o nichž se v následujících řádcích rozepíšeme.

Itálie tedy nejsou pouze lahodné těstovinové pokrmy a výborná pizza. Itálie udává trendy na trhu s nábytkem i módou. Celosvětově poptávaný italský nábytek je jasným důkazem.

Jak vypadal italský nábytek v dřívějších dobách?

V minulosti byl italský nábytek více zdobený a dekorativnější, přičemž návrháři se zaměřovali na nejmenší detaily a precizní zpracování. Jednotlivé kusy nábytku byly obohaceny o různé ornamenty, které se dokonale vyjímaly v královských sídlech. Postupem času si však nábytek našel své místo i v běžných domácnostech bez modré krve.

Zatímco v současné době je italský nábytek charakteristický jednoduchostí a pestrobarevností. Vyrábí se především z plastového, skleněného a dřevěného materiálu. Samozřejmě jsou k dostání modely s ornamenty, jako by byly vzaty přímo z královského sídla, nicméně už je takového nábytku o dost méně než kdysi.

Italští designéři se stále inspirují v historických architektonických stylech, ovšem prolínají do nich moderní prvky. Italské interiéry jsou vskutku různorodé, přičemž některé jsou nadčasové, mnohdy až extravagantní s netradičními materiály a pestrými barvami, jiné jsou naopak vyvážené s jemnými kontrasty. Zapomeňte na šedý průměr. Italský design je dotažen až do dokonalosti v každém směru.

Italský nábytek od IDW Italia

Italský styl se vyznačuje vytříbeností a precizností. Symbolizuje tradici a bohaté dědictví. Interiéry s italským nábytkem, jenž je elegantní a doslova inovativní, jsou hned na první pohled rozpoznatelné. Jednotlivé kusy nábytku vnesou do místností ojedinělou atmosféru a dechberoucí krásu, které byste s jiným nábytkem nedosáhli.

V italském městě Biella vznikla společnost IDW Italia, která se zaměřuje na značky, jež ve svém nábytku spojují industriální historii s osobitým stylem. V samotném srdci rodného města má společnost vlajkový showroom s luxusním nábytkem, takže pokud míříte do Itálie, doporučujeme do showroomu zavítat, protože se jedná o neskutečnou inspiraci, jak v oblasti konstrukčních systémů, tak i bytových doplňků.

Společnost IDW Italia však expandovala i do dalších zemí. Pobočky má v Nigérii, Dubaji, ba dokonce i České republice. Jestliže zrovna nemáte cestu do Itálie, nevadí, jeden ze svých showroomů o velikosti 200 metrů čtverečních má IDW Italia také v Praze na adrese Bolaznova 5.

S firmou IDW Italia vybavíte italským nábytkem kuchyň, obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj i koupelnu. S odborníky, kteří vám s návrhem interiéru poradí, se můžete setkat přímo v pražském showroomu.

Oslňující sedací soupravy

Dominantou každého obývacího pokoje je bezpochyby sedací souprava. Jestliže tedy chcete obývací pokoj proměnit k nepoznání a v italském duchu, sáhněte po luxusních sedacích soupravách, jež vám poskytnou trochu odpočinku od uspěchaného rytmu současného života. IDW Italia prodává nevšední sedací soupravy prvotřídních značek Aerre, Flexstyle, Rosini, Samoa a Ventura.

K sedací soupravě přidejte ještě stylový nábytek a doplňky od značek Bontempi, Calligaris, Cantori, Cattelan Italia, Devina Nais, Midj, Ponti Terenghi, RIflessi a Scab Design. Stejně tak nezapomeňte ani na exkluzivní obývací stěny od značek Clinquanta3, Jesse, Mab, Novamobili a Pianca.

Manželské postele podtrhují decentní eleganci

Centrálním elementem ložnice je manželská postel, do které se uchýlíte každý večer, abyste načerpali energii. Italští návrháři svým fantaziím meze nekladou, a proto pod jejich záštitou vznikají manželské postele různých tvarů a velikostí. Přijdou si na své jak příznivci minimalismu a jednoduchosti, tak i milovníci extravagantních linií.

Co se týká značek, tak společnost IDW Italia prodává manželské postele od Noctis, Samoa a V.&Nice. Náležitou pozornost věnujte také matracím, přičemž maximální komfort vám poskytnou modely od značky Dorelan.

Společnost IDW Italia má spoustu inspirativních snímků také na svých webových stránkách, ale i na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Instagram a Pinterest.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here