Už máte program pro nadcházející zimní sezonu? Nenechte si ujít lyžování ve Francii! Vítáni tu od prosince do dubna jsou začátečníci i profesionálové! Lyžaři, běžkaři i snowboardisté!

Lyžování ve Francii má dlouholetou tradici. Aby také ne! Vždyť tato země se v zimním období může pochlubit těmi největšími skvosty, po nichž srdce lyžařovo může prahnout, tedy kvalitní sníh a široké a nekonečně dlouhé sjezdovky. Za těmi se navíc nemusíte vydávat zas tak moc daleko. Ve většině středisek si lyže nazujete na prahu horské chaty a s větrem v zádech se můžete vydat vstříc tomu pravému zimnímu dobrodružství. Je pak víceméně řečnickou otázkou, co víc si lyžař může přát?

Kam vyrazit?

Do jakého střediska se vydat? Ve Francouzských Alpách jich najdete hned několik. Tignes, Chamonix, Serre Chevalier, Les Menuires a mohli bychom pokračovat. Ubytovat se můžete v cenově dostupné turistické rezidenci, nebo v luxusní chaletě. Je jen na vás, jaké zvolíte. Buďme ale konkrétní.

Tignes

150 kilometrů sjezdovek a 47 lanovek a vleků na vás čeká v Tignes v Savojských Alpách, místu jako stvořeném pro všechny lyžařské nadšence bez rozdílu, lyžaře i snowboardisty. Obzvláště ti by měli zamířit do snowparku v části Val Claret. Zimních lákadel tu však na vás čeká mnohem víc. Dominuje jim tunelová lanovka (Funiculaire), kte­rá vás vyveze až do výšky 3030 m n. m. A na ni navazující lanovka kabinová, s níž se dostanete až na ledovec Grande Motte.

Chamonix

Milujete jízdu ve volném terénu? Pak byste se měli vydat do Mekky freeriderů, do lyžařského střediska Chamonix v Horním Savojsku. Právě tady si můžete dopřát neuvěřitelnou dvacetikilometrovou jízdu panenskou přírodou. Před samotným sjezdem se vám na vrcholu Aiguille du Midi, na něž vás dopraví kabinová lanovka, naskytne neopakovatelný výhled na vrcholky Alp s vrcholem Matterhorn na jedné straně a pohořím Jura na straně druhé. A divoká jízda může začít.

Serre Chevalier

Rádi vyrazíte i na běžky? Pak zvažte lyžařské středisko Serre Chevalier s 45 km dlouhými běžkařskými tratěmi. Zkrátka ale nepřijdou ani klasičtí lyžaři, kteří se tu mohou prohánět na dlouhých sjezdovkách všech obtížností, i snowbordisté, již se zase vyřádí v tamním snowparku. Na své si tu však přijdou i milovníci sluníčka. Na ty tu čeká neuvěřitelných 300 slunečních dní v roce!

Les Menuires

Za zvážení stojí i turistické středisko Les Menuires v oblasti Trois Vallés s 160 km sjezdovek a 28 km běžkařských tratí. A samozřejmě s dostatečným množstvím lanovek a vleků propojujících jednotlivá údolí.

Ať již zvolíte jakékoliv středisko, Francouzské Alpy se skvělými lyžařskými podmínkami od prosince do dubna jednoznačně budou dobrou volbou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here