Med a skořice zatočí s nemocí a posílí imunitu, jak na to?

Pro vyvolání léčebného účinku skořice je nutné podle závěru nedávné studie užívat med a skořici alespoň po dobu 40 dnů, než si lze dovolit přestávku. Ochranné účinky skořice, které podpoříte medem, jsou pak opravdu vidět.

Určitě ale neplatí, že čím víc skořice, tím líp. Optimální denní dávka jsou 3 gramy, množství menší než čajová lžička. Jde o optimální množství, vhodné rozpustit ve větší sklenici. Účinek skořice je opravdu posílen společně s medem. Tyto 2 složky se navzájem podporují.

Podpora funkce mozku

Už vůně skořice zvyšuje mozkovou aktivitu, což zjistil i další výzkum. Takto lze působit také preventivně proti Alzheimerově chorobě a zpomalovat průběh onemocnění.med-skorice1

Bakterie, viry a plísně

Skořice s medem jsou účinnými bojovníky proti širokému spektru virů, bakterií a plísní. Skořicová kůra i med patří mezi přírodní antibiotika. Zkuste smíchat med a mletou skořici a namažte si ji na chléb místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani.

Hladina cukru

Skořice a med jsou silné antioxidanty. Dokáží hlídat hladinu cukru v krvi. Jestliže si dáte čaj s trochou skořice, váš žaludek urychlí trávení a zdlouhavé vstřebávání sacharidů. Ve studiích bylo prokázáno, že dokáže snížit hladinu glukózy v krvi až o 30 % a správně spouštět inzulín. Pozitivní účinky jsou prokázány při konzumaci 1 gramu denně.

Tlusté střevo a zažívání

med-skorice3Med a skořice zaručí výborný zdroj vápníku, vlákniny a různých druhů minerálů a to zejména mangan. Vápník a vláknina pomáhají vylučovat z těla nadmíru soli a škodlivin. Pokud budete dobře trávit a bude i pravidelná stolice, je to výborná prevence proti vzniku rakoviny tlustého střeva. Umírní se plynatost, zácpa i průjem. Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a působí preventivně proti vzniku žaludečních vředů. Na těžký žaludek je účinná 1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem. Zabrání zvýšení překyselenosti žaludku i u nejtěžších jídel.

LDL cholesterol

Na škodlivý LDL cholesterol použijte 2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice, které smícháte s 2dcl horké vody. Pokud je budete podávat pacientům s vysokou hladinou LDL cholesterolu dokážete snížit hladinu cholesterolu o 10 % do 2 hodin. Takto to praví další studie. Podáváte-li takto 3 x denně, vyléčíte pacienty s chronicky vysokou hladinou LDL cholesterolu. I samotný pravý med, užívaný denně zabraňuje zvyšování cholesterolu.

Hubnutí a zápach z úst

med-skorice2Každý den ráno, ½ hodiny před snídaní vypijte na lačný žaludek a také večer před spaním šálek medu se skořicí. Pravidelné užívaní sníží váhu a pravidelné užívání zabraňuje usazování tuku i při konzumaci tučných jídel.

Všechno začíná ve střevech. Lidé z Jižní Afriky kloktají 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchanou s horkou vodou. Jejich dech zůstává čerstvý po celý den, protože se zničí viry a bakterie.

Srdce, ateroskleróza a trombóza

Díky pozitivním účinkům skořice a medu na tlusté střevo odplavíte z těla nadbytečné tuky a snížíte hladinu cholesterolu. Jsou pomocníky při prevenci onemocnění srdce a aterosklerózy. Sníží hladinu cholesterolu v krvi a cévách, chrání pacienty před infarktem. Pravidelná konzumace medu a skořice, ulevuje při zadýchávání a posílí srdeční tep.

Med a skořice vracejí našim cévám a žilám jejich pružnost. Mnoho vědeckých studií také potvrzuje pozitivní účinky medu a skořice na ředění krve a zabránění vzniku krevních sraženin.

Infekce močového měchýře

Rozpusťte 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypijte a takto si pomůžete k odstranění infekce měchýře a močových cest.

Nachlazení, nemoc a kožní infekce

Jednu polévkovou lžíci medu rozmíchejte s necelou polovinou kávové lžičky mleté skořice, nechte 5 minut odstát. Přidejte k tomu pár kapek citronové šťávy, zamíchejte a zkonzumujte. Úleva od projevů nachlazení přijde již druhý či třetí den. Pijte ráno a večer. Skořice neuvěřitelně zahřívá celé tělo, studené ruce a nohy. Skořice je typickým kořením podzimního a zimního období. Aplikace medu a skořice na postižená místa na pokožce léčí ekzémy, pásový opar a všechny další typy kožních infekcí.

Imunitní systém a chronická únava

Denní užívání medu a skořice posiluje náš imunitní systém, chrání tělo od virů a bakterií i infekcí. Med obsahuje obrovské množství železa a hodně vitaminů. Jeho pravidelné užívání med-skoriceposiluje bílé krvinky a tělo pak lépe bojuje s viry a bakteriemi.

Cukr obsažený v medu pomáhá při regeneraci tělesných sil a senioři užívající med a skořici v poměru 1 : 1 jsou čilejší a také mnohem ohebnější. 1 lžíce medu a malá lžička skořice, kterou smícháme s vodou a několikrát denně konzumujeme, zejména kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita, velmi dobře se obnoví vitalitu našeho těla a to během jednoho týdne.

Dlouhověkost

Čaj, který vyrobíme z medu a skořice, zabraňuje potížím dlouhého věku. Čaj ze 4 lžic medu a 1 lžíce skořice spolu se 3 šálky vody je dobré pít po ¼ šálku 3 x denně. Kůže bude čerstvá, hebká a to až do vysokého věku.

Artritida

Pacienti s artritidou si mohou pomoci denní, ranní a večerní konzumací jednoho šálku horké vody s 2 lžičkami medu a 1 malou lžičkou skořice. Dokáže to vyléčit i chronickou artritidu. Při průzkumu na universitě v Copenhavenu bylo zjištěno, že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní, bylo 73 nemocných úplně zbaveno bolesti a ostatní nemocní, kteří se nemohli pohybovat, do jednoho měsíce začali chodit bez bolestí.

Rakovina

Výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázaly, že pokročilá rakovina kostí, žaludku a střev může být s úspěchem léčena lžící medu a lžící skořice alespoň 40 dnů 3 x denně. Skořice s medem k nádoru nepustí dostatek živin a kyslíku. Jde o závěr americké studie, kdy se extrakt ze skořice podával nemocným s rakovinou a leukémií.

Krásná pleť a boj s celulitidou

Na strie a zpevnění kůže pomůže krém se skořicí, ta umí regenerovat tkáně, zlepšovat metabolismus buněk a urychlovat látkovou výměnu. Skořicovou mast lze vyrobit z jogurtu, tvarohu, olivového oleje a skořice.

Skořice pomůže i proti celulitidě. Smíchaný malý kelímek bílého jogurtu s 2 lžícemi tvarohu, 1 lžičkou olivového oleje a 5 lžičkami mleté skořice pomáhá znamenitě. Krém naneste na nohy, zabalte je do potravinové fólie a ručníku. Nechte klidně přes noc nebo alespoň hodinu. Výsledek poznáte už po 3 opakování.

Na akné použijte 3 lžíce medu a 1 lžičku skořice se smíchanou v pastu. Dejte ji na pupínky před spaním a ráno smyje pastu teplou vodou. Pupínky do týdne zmizí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here