Hledáte nějaké tipy pro krásu pro ženy po padesátce? Pak je tento článek určen právě vám. V tomto věku je pleť velmi suchá, tenká a tvoří se na ni vrásky, případně i pigmentové skvrny nebo akné. Vlasy také slábnou, lámou se a ztrácejí na objemu. Jak proti tomu bojovat? Čtěte dál!

Dodržujte správnou životosprávu

table-1589012_960_720

Váš jídelníček se bude projevovat na vašem těle. Řídnou vám vlasy? Pak nevynechávejte jídlo! Jezte pravidelně! Zařiďte, aby vaše strava byla vyvážená a plnohodnotná. A hlavně pijte dostatek vody! Vaše tělo se vám poté odvděčí.

Jezte vitamíny a minerály

Pokud jídla, která obsahují tyto vitamíny a minerály, nejíte, pak sáhněte po doplňcích stravy. Vhodný pro vás bude vitamin D. Ten nám dává sluníčko, ale v zimě jej samozřejmě potřebujeme doplňovat jinak. Vitamin D se nachází zejména v čerstvých rybách. Je vhodný jak pro vaši pleť, tak pro vaše vlasy.

Dále je pro vás důležitý vitamin A (meruňky, broskve), vitamin B (luštěniny), vitamin C (ovoce, zelenina) a zinek (různé ořechy a semínka).

Používejte správnou kosmetiku

makeup-brush-1761648_960_720

Vždy kupujte tu péči o pleť, která je doporučena vašemu věku a „problémům“. Pomůžou vám produkty s koenzymem Q10, pro zralou pleť (na mnoha výrobcích je přímo napsáno 50+) a tak dále. Čtěte pozorně etikety!

V případě péči o pleť vám pomohou fytoestrogeny (nachází se v hroznovém, lněném a sójovém oleji). Postupem času hladina estrogenu v ženském těle klesá, a proto je třeba si ji doplňovat. Volte tedy produkty, které tyto látky obsahují.

Dalším důležitým pomocníkem je pro vás kyselina hyaluronová, která vyplňuje vrásky a zároveň pleť hydratuje.

Hlavně hydratujte

Jak jsme již zmínili, pleť s přibývajícím věkem je sušší a sušší, proto potřebuje pořádnou dávku hydratace. Nehydratujte pouze pleť na obličeji, dopřejte ji celému tělu. Obzvlášť vhodné pro vás bude například kokosové máslo/olej.

Věnujte se svým vlasům

girl-1467820_960_720

Nezapomínejte na zvýšenou péči, která je nyní žádoucí. Nezbytnými pomocníky pro vás budou šampony, kondicionéry a masky na vlasy, které si dopřejete jednou za čas, spolehlivě vašim vlasům dopřejí tu správnou výživu. Čas od času navštivte kadeřnictví, kde vám přípravky doporučí a provedou ošetření vlasů.

Zdroj fotografií: https://pixabay.com/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here