Popraskané chodidla nevypadají vůbec pěkně. Jsou nevzhledné a ve většině případů mohou způsobit různé problémy, které je třeba začít včas řešit. Pokud však chcete mít nohy jako Popelka v každém věku, je třeba se o ně dobře starat a dát jim péči jako třeba obličeji.

Jedním z hlavních důvodů ztvrdlé kůže na chodidlech může být mrtvá kůže, která snižuje krevní oběh a tím i pružnost pokožky. Aby k tomu nedocházelo je třeba se o nohy začít pravidelně starat.

Správná domácí pedikůra je základ

Nejprve si připravte teplou nebo vlažnou vodní lázeň, podle toho, jakou teplotu vody snesete. Do lavoru napusťte vodu a přidejte lžíci koupelové soli, můžete přidat také bylinky jako je měsíček nebo heřmánek. Bylinky působí regeneračně, hodí dobře odřeniny, otlaky i jiné puchýře.

foot-bath-650874_960_720

Nohy si v lázni namočte asi na deset až patnáct minut. Poté je šetrně osušte bavlněným ručníkem.

Když máte nohy osušené, odstraňte odumřelou, zrohovatělou kůžičku na nohách pomocí pemzy. Odstraněním odumřelých částí kůže, budou vaše nohy hladší a krásnější. Při pravidelné pedikůře zůstanou vaše nohy hladké a sametově hebké jako hedvábí.

Po odstranění kůže vyhlaďte chodidla peelingovým krémem. Použít můžete třeba tělový peeling, nebo doma vyrobený solný peeling.

Potřebujete deci olivového oleje, který smícháte s 2 – 3 lžícemi hrubé mořské soli. Vzniklou směs dáte do uzavíratelné nádobky a máte hotový peeling pro vaše hebké chodidla.

feet-931921_960_720

Ke správné pedikůře patří také správná úprava nehtů na nohou. Ty se zásadně stříhají do rovna a nedokonalosti se zapilují hrubším pilníkem. Kůžičku nikdy nestříhejte, změkčenou ji zatlačte zpět pomocí speciálního kovového nebo dřevěného nástroje.

Na závěr chodidla ošetřete hydratujícím krémem.

Kvalitní obuv je důležitá

Aby vaše chodidla netrpěly je třeba dbát na výběr vhodné a kvalitní obuvi. Ta by měla být dostatečně široká a tvarem by měla dobře sedět na vaši nohu. V oblasti prstů by měla být dobře ohebná. Co se podpatků týče pro pohodlné denní nošení je ideální podpatek do 4 cm. Obuv by měla být pevná a dobře fixovat vaši nohu. Kvalitní materiál je také velmi důležitý ideální je kůže nebo textil, ve kterém může noha dobře dýchat. Kůže a textil navíc dobře absorbují vlhkost.

foot-1582294_960_720

Domácí recept na zrohovatělou kůži

Pokud máte opravdu hodně zrohovatělou kůži na chodidlech nebo trpíte na kuří oka či otlaky pomůže vám domácí mast, která pomůže vašim nohám se rychle zregenerovat.

feet-830503_960_720

Potřebujete:

 

  • 10 tablet aspirinu nebo Andolu
  • 250 ml brandy nebo 70% lihu

 

Tablety rozdrťte na prášek, smíchejte s brandy a vytvořte kašičku. Tinkturu nechte odstát jeden až dva dny.

Už za deset dní nohy jako dvacítka

Tinkturu před použitím promíchejte a naneste na vaše chodidla. Navlečte na ně igelitový sáček a obujte si ponožky. Nechte přes noc působit a ráno vše smyjte. Chodidla ošetřete regeneračním krémem a můžete jít do práce. Tento postup opakujte každý večer. Za deset dní se dostaví první výsledky. Vaše nohy budou jemné, krásné a hebké.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here