Jak myslet pozitivně s takřka instantním návodem

Naučte se prostě smát za všech možných okolností. Pamatujte si: Když nejde o život, jde o houby. Když se vám stane, že se vše bortí, udržte si úsměv na rtech, řešit se vám bude mnohem lépe. Netvařte se jako naštvaní ale buďte usměvavý, vyjdete z každé situace jako vítěz. Lidé vás budou mít rádi, vždy vám ochotně pomohou a také možná mnoho lidí naštvete, že jste úspěšní. S úsměvem se žije mnohem lépe.

Umět zdravě ventilovat emoce opravdu občas neuškodí a je to i nutné. Vyzuřte se ale v tělocvičně, vztek nesmí ovládat váš život. Život plný stresu a špatné nálady není k žití. S pozitivním přístupem vždy budete úspěšnější a dojdete dál. Pokud se nenaučíme ustát konfliktní situace, bez útoku, obviňování a vnitřního vzteku, který držíme v sobě ještě dlouho potom, náš život bude úmorný. Získejte si raději pověst pohodového člověka, který umí zachovat chladnou hlavu i v krizových situacích.

Nádech výdech opravdu pomáhá

Pokud se o vás zrovna pokouší infarkt, vydýchejte to. Mnoho lidí neumí dýchat. Mělké dýchání vyčerpává a neuvolňuje. Je třeba si nacvičit ten správný brániční dech a hrudního dýchání. Nadechujte tedy do břicha i do hrudníku a pak se pokuste oba dechy spojit. Nadýchněte se pomalu do břicha a pak do hrudníku a s výdechem zpět do břicha. Pomáhá to v konfliktních a stresových situacích.

Naučte si vyčistit hlavu

Vyčištění hlavy je nutnost a záleží na temperamentu. Lidé vznětliví si relaxačně zacvičí jógu, zaplavou v bazénu nebo si dají procházku v přírodě. Flegmatici si dají box, posilovnu či běh, neboť je třeba nebýt pasivní a zahnat pasivitu. Hlavu si vyčistěte na drinku nebo party s přáteli nebo také při pobytu a pohybu v přírodě, alespoň 2 x až 3x týdně. Dobré je chození do práce pěšky, ježdění na koloběžce nebo na kole.

Jóga, pilates či meditace

Relaxační cvičení není bezúčelné a i jóga vám dá zabrat, i když se to nezdá. Slovo meditace mnoho lidí umí odradit, ale pokud to překonáte, bude vám lépe. Meditací může být i čas, kdy se zavřete na 10 minut do ložnice, dáte si na chvilku své unavené nohy nahoru a pustíte svou oblíbenou relaxační hudbu. Pokud na těch 10 minut při tom usnete, budete jako znovuzrození. Někomu zabírá i jóganidra, řízená meditace, lze ji stáhnout z internetu a provozovat před spaním. Ležíte v  posteli, uvolníte se a děláte, vše, co slyšíte. Klidně u ní usněte a další den budete odpočatí, vyspaní a ve velmi dobré náladě.

Intenzivní prožitky

Vše co děláte prožívejte a je to jedno zda milujete intenzivně nebo stejně tak perete, vytíráte, cvičíte nebo zaděláváte těsto. Zamilovaní jsou permanentně v dobré náladě a jde o tu intenzitu prožitku. Běžné povinnosti a také nedostatek času nás nutí zapomínat, jaké to je užívat si lásku každý den. A je jedno, v jaké je podobě. Místo úklidu vezměte děti do parku, povídejte si s partnerem, užívejte si čas strávený spolu, to jsou vzácné chvilky, co se nevrátí. Banální věci jsou nejdůležitější a dají nás do pohody.

Dobré jídlo, aneb láska i klid prochází žaludkem

Pokud jste v pohodě, metabolismus funguje a není třeba se starat o hubnutí. Zapomeňte na retušované fotografie v časopisech a vyhublé modelky. Buďte šťastné a pak budete i krásné. Krása vychází zevnitř. Pokud chce někdo silikonovou blondýnu se čtyřkami, určitě jej nechcete vy. Spousta výživových poradců ví, že hubnutí začíná v naší hlavě, takže buďte bez stresu a v pohodě. Dejte si s klidným srdcem zmrzlinu nebo čokoládu, klidně si to naplánujte. Nebudete-li to přehánět, nic si nevyčítejte. Vaše dobrá nálada vás pak neopustí.

Relaxujte pravidelně  a

Spousta z nás to ani neumí. Dejte si 10 minut, koukejte do prázdna, naučte se prostě vypnout. Buddhisté tvrdí, že se lze naučit se žít v přítomnosti a umět vypnout, a právě to je základem pohodového života. Vypadněte čas od času ze zaběhnuté rutiny, do wellness, klidně i sama. Nikdy nevíte, koho potkáte. Zažijte pocit svobody a buďte zase sama za sebe. Nenechte si vzít iluze a nezanevřete na romantiku, vyrazte na hezkou večeři, do divadla nebo kina. Dbejte na to, ať vám to sluší. Vykouzlete úsměv a užijte si i hezký večer ve dvou v ložnici.

Naordinujte si dny bez mobilu

Jsme s nimi srostlé, neustále k dispozici a ve stresu. Budete mít mnohem více času. Bez moderních technologií, sms zpráv a Facebooku budete klidnější. Místo víkendové pohody už vidíte vše, co vás čeká a pohoda je ta tam. Vypněte stres. Neberte se příliš vážně. Ona je děsivá doba, problémy doma i v práci, šílený šéf nebo nemoc. Snažte si udržet nadhled, jděte na večeři nebo na kávu s kamarádkou a podělte se o potíže. Jen přehnaně neplačte nebo s vámi už nikdy nepůjde. Zkuste se všemu zasmát. Smíchem situaci odlehčíte a vzbudíte si sympatie. Hysterické vzteklé ženy nemá nikdo rád. A víte, jak to je: Když nejde o život, jde o houby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here